1. 1.
  2004 yılında kurulmuştur. çekirdek kadrosu, önce ödp ile avrupa birliği, f tipleri ve kürt meselesi'nde anlaşamayıp ayrılmış, daha sonra geçtikleri sdp'nin de kürt milliyetçiliğine kaydığını görünce bu partiyi kurmuştur.

  türkiye'de devrimci olmak için gereken başlıca şartlardan olan bu üç mesele hakkında en dengeli parti olduğu rahatlıkla iddia edilebilir. nitekim, birkaç sene önce dtp ile höc arasında çıkan kavga gürültüyü bastırmaları için hakem olarak talep edilmişlerdir.

  dev yol geleneğini sahiplenip, önderlerini mahir çayan olarak belirlemişlerdir. kadınları sosyalist feminist'tir.
  3 ... lyla
 2. 2.
  yerel secimlerde istanbul, trabzon, sakarya, gaziantep, mugla illerini kazanamayacak olan partidir. ayrica genel secimlerde de secim barajinin serin sularinda ferahliyacaktir.
  1 ... ersin34
 3. 3.
  genel seçimlerde yüzde bir olay dahi alamayan sosyalist solun, amip gibi bölünen fraksiyonlardan biri.
  1 ... ibibik45
 4. 4.
  akp isminin en saf telafuzunun edepsizlik ilan edildiği bir ülkede,insanların hangi partiyi hangi harflerle söylemesi gerekliliği noktasında tavsiye ve bilgi aktarımı yapma göreviyle kurulan, parti ismi telafuz ettirme komisyonu tarafından, ak parti örneğininin kalıp alınarak sonuçlandırdığı ,parti ismi imal etme çalışma raporune göre, eh parti olarak telafuz edilmesi uygun görülmüş,bu zorunluluğu ifa etmeyenler hakkında cezai işlemler yapılacağı müjdelenmiştir.allah, cümle, dayatma organlarından razı olsun,bize, neyi, nasıl bilmemiz ve telafuz etmemiz konusundaki tutumumuzu edep tanımı çerçevesinde değerlendirip,ayarı ancak devlet dayar, veczi şahanesiyle gözümüze sokan liderlerimize aklı yavuz sultan selim nasip eylesin.veleddallin amin.euzubillahimi....
  1 ... kecaspy
 5. 5.
  Yöneten yönetilen çelişkisini; kafa emeği ile kol emeği, şehirler ile köyler arasındaki farkları; erkek egemenliğini; eşitsizlikleri; sınırları; faşizmi; ırkçılığı; şovenizmi; sömürgeciliği, emperyalist savaşları ve onların yarattığı şiddeti yok etmek için, enternasyonalist; demokratik planlamacı; özyönetimci; özgürlükçü; çoğulcu; kadınların kurtuluşundan yana; doğaya tahakkümü ve eşcinsellere yönelik ayrımcılığı reddeden; gerontokrasi, militarizm ve bürokrasi karşıtı; demokrasiyi içselleştirmiş bir sosyalizm için mücadele eder. *
  1 ... s3rhat
 6. 6.
  (bkz: emekci hareket partisi) güzel oluşum, takip edilmesi gereken.
  ... cemcemali
 7. 7.
  imf karşıtı protestolarda adını duyuran oluşum.

  parti programından;
  "Sosyalistler, Kürt Hareketinin demokrasi ve halkların barışı doğrultusundaki her türlü çözümünü meşru kabul etmelidir"

  içine barışı koysada komprador zihniyeti gören gözlerce fark edilebilen oluşum. zira emparyalizmin himayesinde olan ve yine emperyalistlerce kullanılan bir konuda bir maşa daha ortaya çıkmıştır. vatana millete hayırlı olsun.
  ... anti
 8. 8.
  (bkz: yaran partiler)
  1 -5 ... doc dr c sinan sagiroglu
 9. 9.
  Kısaltılmışı ehp olan partidir. Marksist/Lenist düşünceyi savunur.
  ... hayalerimsi
 10. 10.
  aile partisi gibi bişeydir. beyoğlu çevresinde konuşlanmıştır istanbul örgütü. parti başkanı ve bazı *parti üyeleri akrabadır hatta partiye bağlı kültür evi ve kantini bile akrabaları işletmektedir.
  -1 ... paristexas