1. 1.
  elon musk'ın en büyük projesi öğrenen makineleri mars'a daha az maliyetle göndermekten ibaret. geriye kalan her ayrıntı pr çalışması.

  mars hiçbir zaman insanların görkemli şehirler inşa ettiği bir gezegen olmayacak.

  uzak galaksileri dahi mikroskobik, programlanabilir maddeden oluşan, evrim geçirebilen, asteroidleri konak edinip sıçraya sıçraya ilerleyen, güneş enerjisiyle çalışan makinelerin gönderdiği verilerle keşfedeceğiz.
  2 -2 ... kiraathane keki
 2. 2.
  Kıraathanede mi kek’liyor lan?
  -1 ... isim bulamayan yazar
 3. 3.
  Yapay zeka anlamında şuan daha çok gerideyiz denilebilir. Ayrıca makineler hiçbir zaman insan gibi sorgulama ve kendisinin farkında olma düzeyine gelemez. Çünkü insanın kendisinin farkına varmasını sağlayan mekanizma farklı bir mekanizmadır. Bu bağlamda sadece aynı şekilde insanında işin içinde olması lazım. Zannımca bir 30 sene sonra marstada uzay istasyonu(ISS) gibi büyük bir yapı olur. Astronotlar sürekli oraya gelip giderler. Ama tabi dünya gibi olması biraz zor. Ama belki 100 sene sonra uzay istasyonu gibi yapıları marsın çoğu yüzeyine bile kurabilirler kim bilir?
  -1 ... bir arkadasa bakacaktim
 4. 4.
  amacı öğrenen makineleri marsa yollamak demek büyük bir yanlış. adam her yerde bas bas bağırıyor yapay zeka bizim başımızı derde sokacak diye. Ayrıca dünyada hiç bir insan yoktur ki ne idüğü belirsiz bir pr çalışması için yüz milyarlarca dolarlık geleceğin yatırımlarının patentini halka açsın. Ayrıca Starshot Projesi ile samanyoluna en yakın galaksiye 20 yıl gibi bir sürede ulaşılabileceği var sayılıyor.
  ... adem55