1. 1.
  elon musk'ın bir kaç gün önce açıkladığı projesi.
  fare ve maymunlarda denemişler ve iddiasına göre hastaların telefonlarını kontrol edip mesaj yapabilmelerini sağlamak için geliştirilmiş.
  beyne yerleştirilen bir çip ve kulak arkasında duran bir bluetooth alıcısıyla çalışıyor.
  her ne kadar hastalar için dense de pek masum görünmüyor, bu çiplerin ilerde insanların düşüncelerini kontrol etmek için kullanılacağı da gelen eleştiriler arasında.
  aynı zamanda bu çipler gelecekte geliştirilip dil öğrenme vs konularda da kullanılacakmış, örneğin bir dövüş tekniğini doğrudan beyne ileterek öğretebilirmiş,
  kulağa epey korkunç geliyor değil mi?
  haber şu şekilde:
  https://www.msn.com/tr-tr...%C4%B1kt%C4%B1/vp-AAEwerL
  6 -3 ... uzayli hatunn
 2. 2.
  Sürekli inovatif fikirlerle öne çıkan ama aslında geriye doğru bakılırsa başarıya ulaşmış fikir sayısı oldukça çok az olan yaratıcı ama sadece ileri gitmesini bilip maziyi yok sayan bir insanın yeni projesidir.

  Hayal etmek sonrasında fikir yaratmak elbette çok önemlidir ama bunun felsefi, sosyolojik ve psikolojik yansımalarını bakmak ve işe yararlığının da önemli olduğunu yok saymamak gerekli.
  1 ... my name is nobody
 3. 3.
  black miror gerçek mi oluyor ?

  Sevilen netflix dizisi, balck miror'ın birinci sezonun "senin tüm geçmişin" adlı üçüncü ölümünde yer alan teknolojinin gerçek olma hikayesinin ilk adımlarını atıyorlar.
  günü birinde teknoloji hayatımızı ciddi ölçüde değiştirecek ve yaşadığımız "an" lardan çok geçmişin içinde yok olup gideceğiz...
  3 -1 ... keshberfo
 4. 4.
  ileride insanlar cipin kadar konuş diyecekleri zaman
  şimdiki cebin kadar konuş versiyonunun geliştirilmiş hali
  ... fergu
 5. 5.
  elon musk in derhal kullandigi tum rekreatif uyusturuculari birakmasinin gerekliligini gosteren olay.

  eloncugum uyusturucudan beynin sungere donmus 3 culeyi ardi ardina kuramiyorsun... bu fikirleri de sen degil senin arkandaki bir ust akil veriyor zaten biliyorum..yapma...

  otur paypalin paralarini ye hayatini yasa...
  1 -1 ... wake up neo
 6. 6.
  Sıçtığımızın göstergesi.
  ... good luck with me
 7. 7.
  yok ebenin örekesi! ne güzel lan, adam hayal satarak para kazanıyor.
  3 ... bay sakal
 8. 8.
  Yakın zamanda resmileşerek gerçekleşecek projedir. Hepimiz gelecekte birer cyborg olabiliriz. isveç'te zaten son yıllarda binlerce kişi temassız kredi kartı, anahtar ve hatta ulaşım kartı olarak mikroçipleri kendi bedeninde taşımaya başladı bile.
  4 -1 ... lara croftt
 9. 9.
  Uzaydır, marstır, insandır, bir yerlere bir şeyler yerleştirmeden duramayacak bu adam. Rahat değil.
  3 ... melisasilem
 10. 10.
  yabana atılmaması gereken bir proje bu, evet bu yolla bir çok şey başarabiliriz insan hayatını feci halde kolaylaştırabilir ya da beynimizi rahatlıkla kontrol edebiliriz ama unutmamak gerekir ki beynimizin kontrolü başkalarının da eline geçebilir, sonuçta hiçbirimiz birer bilim dahisi değiliz kimse değil, kimse her şeyi aynı oranda kontrol edebilecek kadar bilmiyor, bana bu gelişmeler çok ürkütücü ve fazla geliyor, tamam teknoloji gelişmeli ama insan bedeni bu kadar mekanikleşmemeli, bir yandan yapay organların gelişimini izlerken mekanik vucüt modifiyeleri çıktı, şahsi görüşüm; bu yapay zeka ve insan modifiyesi bu kadar ilerlemeden önce devletler ilgili yasaları çıkartmalı, nasıl ki bir fare üzerinde yapılan deneyler insan üzerinde yapılamıyorsa insanın insani yapısını koruyan bir yasa yapılmalı acilen.
  1 -1 ... uzayli hatunn