1. 1.
    maide 33: "allah ve resûlüyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası, ya boyunları vurularak öldürülmeleri, ya asılmaları, ya ellerinin ayaklarının çapraz kesilmeleri, ya da bulunduk­ları yerden sürülmeleridir. bu, onların dünyada çekecekleri rezilliktir. ahirette ise onlara daha büyük azap hazırlanmıştır."

ol dedi oldu.
    4 ... inderex
  2. 2.
    bir barış ve hoşgörü dini klasiği... barış ve hoşgörü çaprazlama el ayak kesmek ile başlar; ben demiyorum barış ve hoşgörü dininin kitabı söylüyor...
    5 -4 ... sandro botticelli
  3. 3.
    islamik bir kesiş stili tavsiyesi.
    4 -1 ... agnostos
  4. 4.
    adamı ıslam düşmanı ve ataist yapan ayetlerden birisi.
    2 ... nevilevile
  5. 5.
    yaa ufff orda öyle demek istemiyo ya.

çeviri şeysi var arapçada şey demek aslında işte. farklı oluyo işte yani o kelimeler bişeyler. ondan öyle.
    4 -1 ... caranthir
  6. 6.
    allah neden kulu ile olan bir iliskisine baska bir insani karismasini istesin ki? o zaman iman etmenin ne manasi kaldi? kafamda deli sorular??
    3 ... arxaggelou
  7. 7.
    neden düz değil de çapraz? diye düşündürür. ben o na takıldım. bir hikmeti olmalı! ya da simetrinin önemi mi anlatılmak isteniyor?
    ... horgeneral
  8. 8.
    islam'ın kolaylık ve hoşgörü dini olduğunun en güzel kanıtlarından biri.
    Bakınız uzuv kesmeyi emretmesinde bile bir incelik, hoşgörü ve merhamet vardır.
    sağ eli kesilenin sol bacağı, sol eli kesilenin ise sağ bacağı kesiliyor ki insanoğlu bu şekilde dengesini kaybetmeksizin eksik uzuvlu da olsa hayatını idame ettirebilsin.
    Aynı şekilde sağ ayağı olmayan da sağ elini ayak olarak kullanabilir. Ya da tam tersi, sağ eli olmayan bu uzvunu ayak olarak da terbiye edebilir.
    islamiyet böyle kolaylıklar dinidir.
    ... yildizkirve