1. 1.
  elit kesimin sırf kendini bir sikim zannedebilmek uğruna götünden üfürdüğü kurallardır.

  en basitinden lüks restoranda bir yemeği 150 farklı çatal bıçakla adeta kendine eziyet edercesine yerken, garsona yardım etmeyi görgüsüzlük olarak saymak bunlardan biridir.

  baktığında yemek yemek bildiğin beslenmektir. istersen 10.000 tl bırak restorana yaptığın iş beslenmek lan, kömüşün çayırda yayılmasından hiçbir farkı yok. neyine anlam yükledin bu kadar amk kılkuyruğu?

  çatalı kaşığı çatara çutara dişlerine vurmuyorsan, uyuz uyuz ağzını şapırdatmıyorsan, lokmayı çiğnerken sesli bir şekilde burnundan solumuyorsan tamam işte, olmuşsun. daha neyini kurcalıyorsun götten sabıkalı ibne?

  özellikle karı kısmısı böyle gereksiz şeylere çok anlam yüklüyor ki boş beleş varlıklar olduklarından anormal karşılamıyorum.
  1 -4 ... nesgayfe
 2. 2.
  görgü kuralı insanın vicdanıdır, aslında bütün kurallar vicdandır... vicdanın el veriyorsa yapıyorsun vermiyorsa yapmıyorsun... tüm insanlar düşünebiliyor, düşünceden sonra ne geliyor ? işime geliyor mu ? gelmiyor mu ! işte orada görgü kuralları ve diğer bütün kurallar vicdana bağlanıyor.
  2 ... doktor mikrop
 3. 3.
  Bayan lafına aşırı reaksiyon. Hayır, zaten bayandır vs pek kullandığım kelimeler değil de, “neden amk” deyince cevap veremiyorlar, anlamsız bir durum oluşuyor.

  Son zamanlarda da cinsel tercih mevzuunda “yönelim” lafı çıktı. Tercih deyince olmuyormuş falan. Ya hadi abi ya!
  ... samgold