bugün

baslanmamasi gereken oyunlardir efendim..zira bi basladiniz mi sizi sömürür de sömürür.. sonra bi bakarsaniz bir bilgisayar oyunu için o kadar saat, gün, hafta, ay hatta yil harcamissiniz..ama elinizde somut bisey yok.. 10101010001111 lardan olusan bu meretlerden en zararlilari, vahsileri:

(bkz: ogame)
(bkz: ultima online)
(bkz: cm)

nesilleri tükenmek yerine giderek artmaktadir da bu serefsizlerin..
(bkz: knight online)
Online oyunlar yüzünden lise dönemi kaybolan yazar (bkz: derek), * *
bu oyunların başında ultima online gelir. oyunu ilk defa görenler "ıyy bu ne iğrenç bi oyun lan!" gibi tepkiler verse de, oynamaya başladıkan sonra sizden de bağımlı olabiliyorlar. lise 1 de sınıfta kalmamın tek sebebi bu oyundur. 5 sene geçti halen oynamaktayım.
kesinlikle championship maneger oyunudur ki bana donumu degistirmeyi bile unutturmustur.
omerta ~http://www.barafranca.com~ ~sakın denemeyin~
pc için (bkz: pes serisi), ps için (bkz: winning eleven serisi)
(bkz: marble blast)
benim favorim knight online dır.
3 sene mi heba etmeme sebep olmuştur bu lanet oyun.
(bkz: bana uzak allaha yakın)
world of warcraft. halk arasindaki deyisle; wow.
elim sende
çelik çomak
körebe

ne var? ben kurtaramamıştım elimi.

edit: bir de uzun eşek vardı. demin yazarken yoruldum, ara verdim sonra editledim. malum tek elle zor oluyor yazması.
sadece bilgisayar oyunu olarak algılanmaması gereken oyunlardır. o kadar zevklidirler ki sizi oturduğunuz o yere kilitlerler. bunu yaparken de hiç çekinmezler.

(bkz: monopoly)
(bkz: kızma birader)
(bkz: batak)
(bkz: the sims)
hard truck 18 wheels of steel de bu kategoriye dahil olabilir, zira eklenen yamalarla aynadan sallanan tesbih, kamyonun muhtelif köşelerinde bulunan vesikalık fotoğraflar, muzik kutusuna eklenen müzlüm gürses, orhan gencebay şarkıları ve birebir olmasa bile türkiye şehirlerinden oluşan türkiye benzeri bir harita ile oynandığında feci kaptırır insan kendini.
yeni nesil bilmez ama sevenkingdoms vardı eskiden age of dan da güzeldi ama devamı getiremedi.
(bkz: okan bayulgen)
"sen burada bu oyunu oynuyorsunn ya o arada ev yanıyor"

kesinlikle kaliteli bir menajerlik oyunu...

iyi oynayanlarla birlikte monopoly ve risk de olabilir...
güncel Önemli Başlıklar