bugün

para vermek istemeyen cimri biri olabilir, yada tevazu sahibi.
evladım ben daha yaşlanmadım.
eli öpülesi insandır.
Aslında bir saygı gösterim şekli olduğu sanılan bir arap kültürü hareketidir. Aynı şekilde efendi Araplar, mollalar kendi cübbelerini de benzer şekilde öptürürler. Ellerini Öptürmeyen yaşlılar tasvip ettiğim bir hareketi yapmış olurlar.
(bkz: karga)
el öptürmez ama sanıldığı gibi gencim ayaklarından değil, eli öpülecek kadar kıymetli olmadığı için. sırf kendinden büyük diye birinin elini de öpmez.
böyle de karakterli bi insandır. yalnız karakter bunun neresinde, daha o anlaşılamamıştır...
elini sizden almak için büyük güç harcadığından bel fıtığı vb. olması an meselesi olan insandır.
"ben daha eLini öptürecek kadar yaşLanmadım" der bu insanLar..."hadi be gıdığın resmen topukLarına geLiyor" deniLesi insanLardır...
yaşadığı sene ne kadarsa,bir o kadar daha yaşayacağına ve dolayısıyla genç olduğunu düşünen optimist polyannalardır...
efenim elini öptürmeyen yaşlı insandır*. kızarım efendim böylesine. yahu bir hürmet edeyim, bir incelik göstereyim dedim ne diye öptürmüyorsun elini değil mi, yakışıyor mu hiç, ya bir ver allah aşkına öpecem içimden geldi ayol aaaa bak hala..utanmasa tokalaşmayacak da uzaktan "çak!" diyecek. yaşlısın sen yaşlı! annıyo musun?

(bkz: abooov ben ne dedim)
(bkz: bir gün sen de yaşlanacaksın a salak)
(bkz: her canlı ölümü tadacaktır) * * *