bugün

bütün 20 yaş altı kızların yaptığı davranış biçimi değildir. hatta bunu uygulayanlar çok azdır. kesinlikle de telefona ihtiyaç duymazlar. ayrıca elde telefonla dolaşmanın ne kadar aptalca olduğunu da bilirler.
(bkz: yazarlardaki genelleme yapma hastalığı)
telefonundaki navigasyon özelliginden yararlanan insan.

(bkz: sen hic kayboldun mu)
telefona bakacam diye kafayı çarpanları mı görürsün, takılıp yere düşenleri mi, komik bir görüntüdür.
sosyal medya denen internet mecrasındaki adreslerinde dolaşırken karşısından kim geliyor, be geliyor hiç umurunda olmayan insan. adam araba mı çıkar, biri bana çarpar mı hiç düşünmeden elindeki telefona bakarak yürüyor. çarpınca da "önüne baksana" diyor bunların bazıları. işte o an elindeki telefonu alıp burun deliklerinden içeri sokasım geliyor. en çok da kızlarda var bu telefona bakarak yürüme.
nedeni bilinmeyen esrarlı bir olay. *
Bir kac gun once karsilastigim tipdir.

Araba carpacakti kolundan tuttum. Bu kadarda olmaz ki.
Selam vermek istemediği bir tanıdığı görmüştür.
Etrafındaki mallara bakacağına asıl dünyaya bakıp "asosyal" diyenlerden daha sosyal olan kişi.
anlık bir bakış öne bir bakış telefona bir bakış öne bir bakış telefona şeklinde düzenli bir ritimle gidiyorsa kazanacak kişidir.
özel mesajdan kıza yürüyordur o.

tanım: aşırı derecede meşgul insandır.
Az sonra önüne çıkacak direğe çarpacak insandır. Kendimden biliyorum.
Düşerse o telefonun içine edecek olan insandır.
günümüzde modern insan tipidir.
birçoğumuzun en az bir kez yapmış olduğu eylem.
"hayat geçiyor dostum , önüne bak. " denmesi gereken insan.
kamyonun altında kalacak kişidir. selametle.
Günümüz için aslında son derece normal bir durum. Akıllı telefonlar hayatımızın büyük bir kısmını kapladı, bu inkar edilemez sonuçta. Insanlar da yol sokak dinlemiyor. Böyle çözümler şart her yere:
http://www.ensonhaber.com...-ozel-yol-2014-09-15.html
Geçenlerde sahilde bir çift kız ve erkek arkadaşın hiç hiç konuşmadan uzaklara bakarak mesajlaştığına şahit oldum. o gün bu gündür yol telefonculuğu da neymiş demekteyim.