bugün

sanırım bu eylem artık eskilerde mazi olarak kaldı. Yani bugünlerde şehirlerde rastlamak biraz zor.
Hatırladığım kadarıyla sabahın erken saatlerinde ford transit marka minibüs ile mahalle aralarında gezen sütcü, merkezi bir konuma geldikten sonra kornaya asılırdı. Bunu duyan ev hanımları, kimisi pijama ile kimisi mutfak önlüğü ile ellerine tencere alarak minibüs'e doğru giderlerdi. Bir de aralarında pek uyum sağlamayan, hanımın terlikleri ile süt sırasında bekleyen pijamalı amcalarda vardı.
eline tencere alıp kendi sütünü sağan ve yavrusuna muhallebi yapan anne inek.
yeni nesil olarak yaşayamadığım güzel şeylerden biri. Ayrıca bana basit şeylerle mutlu olabilmenin doğru mu yanlış mı olduğunu düşündürten yazı. Bunlardan zevk alan bir kadın beni etkileyebilir ama konu ben isem, şüphelerim bu eylemden zevk almamı engeller diye tahmin ediyorum. ideal bir ben yaratıp, bu uğurda mücadele ediyorsanız , zamanınız çoğu şeyden daha önemlidir. Zamanınızı böyle bir eylemle harcıyorsanız, polyannacılık mı yapıyorum , yoksa uğruna savaştığım şeylerin sonucunde aslında basit şeylerden zevk almak mı gerektiği sonucuna varıcam diye düşünürsünüz. En azından ben.
güncel Önemli Başlıklar