bugün

havada, karada, sabahın köründe, öğle sıcağında, akşamın karanlığında telefonu elinde sms yazarak yürüyen dişidir ve elbette görmemişin telefonu olmuş örneğinin en bayrak taşıyan ırkı olan türktür.

iki elinin ortasına aldığı tuşlarını ya da dokunmatik ekranını aşındırdığı telefonuna dikkat kesilir ve ojesi silinmiş parmakları jet hızıyla tuşlar üzerinde gezinir. o esnada yanda trafik kazası mı olmuş, sel mi basmış, dünya mı yanmış umrunda olmaz. hatta utanmadan önünde giden ve yorulduğu için duraksamış yaşlı teyzeye tosladıktan sonra " yeaa teyze önüne baksana, bin yaşına gelmişsin sokakta geziyosun hee" diye atarlanır.
UtangaÇtır, insanlardan Çekiniyordur kimsenin yüzüne bakmamak iÇin telefonla ilgileniyordur. (bkz: ben)
iticidir. çok net kezban görüntüsü ihtiva etmektedir.

not: yalan değil kendim de yapıyorum ama objektif bakış açısı diye birşey varsa özeleştiri de yapabilirim.
dişi sineklere bile sarkmaya çalışan türk kişisine dert olmuştur.
Binlerce dansöz varsa milyonlarca bunlardan var .serdar ortacın dikkatine.
sürekli yaptığım eylemdir, bazen fazla yürüyüp blokları karıştırıp yanlış eve gitmişliğim vardır.
Elektrik direğine çarpıp özür dileyenlerine de rastladık. Kafa gidince haliyle...
her sabah rastladığım durumdur, elinde telefon dünyadan kopup yürürler, durmadan mesaj yazarlar, yakın arkadaşım bu türün en iyi örneklerindendir.