1. 1.
  Ecdadımız denilen osssmanli devletdir. Şimdiki osssmanlicilik oynayanlar aynı politayi gutse ne dersiniz ey minik ossssmanlicilar.
  9 -20 ... 1974197819741978
 2. 2.
  osmanlı nın bir imparatorluk olduğunu, bir cihan devleti olduğunu algılayamayan deyyusça bir fikir. ulan osmanlı kendi sınırları dışından mı adam getirmiş. şu an türkiye yüzölçümünün 30 katı büyüklükte bir devletten bahsediyoruz. kosova yı oralı mı bilir sen mi, mora yarım adasını mısır lı mı bilir moralı mı.
  ayrıca şu an türkiye vatandaşı olanların yüzde 85 inin dedesinin dedesi de müslüman değildi. yavur muyuz o vakit.
  14 -9 ... inderex
 3. 2.
  Kalp gözü nedir bilirmisiniz.
  ... japonist
 4. 3.
  (bkz: 10 metrekarelik odalarından ahkam kesenler)
  5 -3 ... inderex
 5. 4.
  türk devleti diye sunulan karma bir imparatorluk.bu arada türkiye'nin yüzde 85'inin(oha)dedesinin müslüman olmadığını öğrendik bu faydalı başlıkta,senin belki öyledir de,bizi niye kattın ki bunun içine?dedem 20 doğumlu diyelim,babası da o zaman erken çocuk sahibi olunmasına rağmen 30'unda olsun dedem doğduğunda,1890,git 30 sene daha 1860.

  1860'larda anadolu ve rumeli'deki şu anki türkiye vatandaşlarının soyunun yüzde 85'i gayri müslim miydi?sorunlu musun arkadaşım?
  3 -8 ... siyahtilki
 6. 5.
  aradaki fark iste o zaman osmanli gavurlari bile egiterek devlet yonetiminde cok basarili insanlar ortaya cikarmisken su an o zamana gore cok kucuk bir devlette icimizden saglam insanlari zor cikariyoruz.
  4 -1 ... bir osmanli beyefendisi
 7. 6.
  osmanlı game over.kabullenin artık ya da boşver .

  (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
  4 -2 ... fine sex and u
 8. 7.
  Fethedilen ya da işgal edilen savaşarak alınan adını siz koyun. Yeni topraklarda özetle hakimiyet kurmak için hem turkmenlerle mubadeleye gidilmiş hem de yore halkının ama zorla ama oğlumuz memur mantığı ile devlete sadakati sağlanmış.

  O zamanlarda çocuk satmak diye de bir olay var biz bugün anlayamıyoruz ama o dönemler koleci. Osmanlı da müslüman vs ama koleci yani.

  Bir de türkmen aileleri yonetimden uzaklaştırıp bürokrasiye hakim olma var. Cariyelerden sehzade yaparak anne tarafından egemenlikte hak ilan edilmesinin önüne geçilmiş vs.

  Olay butunlukcu bir perspektifle ele alınmalı.
  ... memati sniper var
 9. 8.
  hiçbir millet türkler kadar içinden hain çıkarmamıştır sözünün kanıtıdır padişahlar bile guvenmiyor kendi insanına, kendi adamını kendi yetiştiriyor.
  2 ... a8n5x
 10. 9.
  tarih bilmez cahilleri gösteren durumdur. be goduğumun malı denir böylelerine ve eklenir; ulan anadolu osmanlı nın değilken hatta istanbul osmanlı nın değilken kosova dan, romanya ya, yunandan, bosna ya, sırptan hırvatına alayı osmanlı nındı.

  ulan bir tarih öğren sonra akıl ver millete. bak bakalım ankara dan ötesi ne vakit osmanlı nın olmuş. malatya ne zaman osmanlı sınırına girmiş. cahil özgüveni bu olsa gerek.

  ulan anadolu daki medreseleri, çeşmeleri, kaleleri baban mı yaptırdı denir ayrıca. anadolu dediğin osmanlı nın yüzölçümünün 30 da biri ulan. sana lozan da kakalanan göt kadar yer ile 20 milyon km kareyi mi karşılaştıryorsun.
  2 -8 ... inderex