1. 1.
    elif şafak okuyan kitlenin genel özelliklerini, eğilimlerini belirleme çabasının ürünüdür.

"madem uludağ sözlük yazarıyım, neden şöyle şahane anket başlıklar açmıyorum ki?" diye düşündüm az önce. ve işte buradayız.

evet arkadaşım kitaplar ve köpekler en sadık dostlarımız, bunlar herkesce bilinen gerçekler. ben bi de kişisel bi ekleme yapmak istiyorum bu listeye. antifreezeler! evet, antifrizler de en sadık dostlarımızdandır arkadaşlar.

neyse konuya dönelim. malumaneniz, kitapların türü az da olsa okuyucularının hakkında fikir verir. ben de buradan hareketle, tüm önyargılarımdan sıyrılar, elif şafak okuyan kitle hakkında bi genellemeye ulaşabilir miyimin derdine düştüm.

okuyan, çevresinde elif şafak fanı olan arkadaşlardan görüş bekliyorum. hadi aslanlarım!
    2 -3 ... kumdan kaledeki kolpa prens
  2. 2.
    çevrem de elif şafak okuyan pek kişi yoktur. geçen sene bir arkadaşım tesettürlü, hanım hanımcık, dinine bağlı, ve ablalarla kalan birisi bana elif şafak - aşk adlı kitabı okumamı önerdi. yalnız ben kıza ve kitabın arka yüzüne bakarak kitabın ilahı aşk içerikli olduğunu anlayıp kitabı sıraya bıraktım.*
    3 -3 ... phoebeartemis
  3. 3.
    (bkz: aşksız yaşayamazlar)

olum gelip doldursanıza anketi. bak kendi kendime takılıyorum sizin yüzünüzden.
    -1 ... kumdan kaledeki kolpa prens
  4. 4.
    popüler kitaplardır elif şafak kitapları. aşk adlı romanını çoğu kişi okumuştur mesela. herkes birbirine önerir filan falan. okumaya başlanır bazıları zorlanır bırakır ya da inatla devam eder çünkü dili biraz ağırdır, yani sanırım.
    ayrıca;
    (bkz: anket var dediler geldik)
    1 -1 ... golgelerin gucu adina
  5. 5.
    kısa ve öz anlatımı için :
    (bkz: http://galeri.uludagsozlu...zl%c3%bck-capsleri-19184/)
    4 -2 ... cihangri
  6. 6.
    gazete tercihleri büyük ihtimal habertürktür.
    2 ... seras
  7. 7.
    (bkz: aşk tutkunu olmaları)

olum bak, ikidir kendi kendime dolduruyorum anketi hee! bi daha açmıycam anket başlık, anketsizlikten öleceksiniz o olacak. hıh!
    1 -2 ... kumdan kaledeki kolpa prens
  8. 8.
    roman okuma alışkanlığını yeni kazanmış ergenlerdir genelde. elif şafak'ı edebi açıdan müthiş yazar falan sanarlar bir de...
    -1 ... gaspirali
  9. 9.
    Böyle saçma sapan şeyler okurlar. Canan Tan falan dahi okurlar yani, daha ne diyeyim.

Not: Hiç elif şafak okumadım.
    Not2: Evet, ön yargılıyım.
    3 -2 ... ohne dich sterbe ich
  10. 10.
    artık okumamaları. zira okuya okuya, "hakikatten uzak düşmüş" birini okumaya son veriyorlar doğal bir itki ile.
    ... cymbeline