bugün

bir müslümanın söylediği en güzel sözlerden biri olsa gerek.
islam inanisin da "allaha sukurler olsun ki muslumanim" anlamina gelir. allaha sukretmektir, sevaptir.
müslüman olduğu için kişinin bunu söylerken bile allah'a hamd ettiğini gösteren sözdür.amaç çok şükür ki müslümanım demektir.
öncelikle sözlerime elhamdilülülülü diyerek ba$lamak istiyorum, tolga abi'ye selam.

$imdi zaten bu cevap saçma bir soruya verilmi$ bulunmakta, dinin ne lan demek ne kadar dü$ünceli bir sorudur bilemiyorum.

ama benim takıldığım bir kaç yer var, sayıyorum, kafalar a$ağıya.

soru soruldu diyelim, sen buna müslümanım diyebilirsin elbette ya da hristiyanım ateistim vs. vs. bunlar da bir gariplik yok. ama sanki elhamdulillah muslumanim demekte bir gariplik var gibi.

ben müslümanım ve bundan gurur duyuyorum aptal elfler der gibi sanki. bir insan diniyle neden gurur duysun arkada$ım, iananıyorsan inanıyorsundur eyvallah, kalanı nedir.

oradaki elhamdulillah ne i$e yarar. tamam anladık müslümansın, ama bariz bir $ekilde nefret içeriyor gibi bu söz. yani sadece "müslümanım" demek gibi masum değil.

müslümanım ve bununla tarifi olmayan gururlar duyuyorum gibi, hepiniz yanacaksınız pis gavurlar gibi. ben anlayamıyorum $ahsen.

insanım ben, bu kadar.
izmir'i üstü kapalı $ekilde gavur/inanmayan/ülkeden kopuk sanan insanları birbirine yakınla$tıran cümleymi$. kendinize yakın bana uzak olun.
hamd ve senalar olsun ki allah'a müslüman'ım mealine gelen cevap cümlesi.
cümle gurur yerine şükr'ü ifade etmektedir. bu cevap karşısındakine itici gelmekten çok "otur kendini bi daha düşün" senin inancın ne ? sorusunu sorma muhteviyatı içerebileceğinden mütevellit, bir takım bünyeler** tarafından pek hoş karşılanmaz.

:algılayan kişiye göre değişir, hoşlanmayan düşünsün.
(bkz: me too)
şükürler olsun ki müslümanım anlamındadır. burada her türlü sapkınlıktaN koruduğu ve islamı bulmayı nasip ettiği için alemlerin rabbi'ne şükür edilir.

-islam dini hariç diğer dinler sapkınlık mıdır?
-evet sapkınlıktır.
-ama onların da peygamberleri ve kitapları var, ne iş?
-hz. muhammed * ve kuran'ı kerim tüm alemlere gönderilmiştir, önceki dinlerin de hükmü kalkmıştır.
bilindiği gibi hristiyanlığın kutsal kitabı değiştirilmiş. reform adı altında iyice çığrından çıkmış bir hal almıştır. hz. isa tanrılaştırılmış, tanrının oğlu gibi lanse edilmiştir. günümüzde yapılan araştırmalara göre bir dönem tam 144 çeşit incil aynı anda farklı bölgelerde okutulmuş öğretilmiş. kutsal kitap değiştirilmiş. yahudiliğe gelince sadece belirli bir kesime gelmiş bir dindir, dışarıdan dine giriş yasaktır. yahudi olmak için ana babanızın yahudi olması gerekiyor kısacası. bu baglamda, dinlerin bu durumları göz önüne alındığında müslümanlık kadar sağlam olmadıkları anlaşılır. müslüman olan birey de, dini sorulduğunda çok şükür müslümanım anlamındaki elhamdülillah müslümanım der. haa ama bir kişiye dinini sormak da nerden çıktı derseniz onu başlığı açana sorun.
ulan kamboçyalılar!!!

sakin $imdi, bak.

ikili muhabbetin içine dahil et kendini,

+ hocam hangi dine mensubsun acaba?

- elhamdülillah müslümanım.

$imdi iyi bo$, $öyle adamlar var. bu ülkeyi ayakta tutan birbirine bağlayan tek $ey dindir, müslümanlıktır, böyle olduğunu savunuyorlar. yok arkada$ım öyle bir $ey, aradık lakin bulamadık yani.

bir de gairp abi $ükürler olsun ki müslümanım, lan neden $ükür ediyorsun sen seçmedin mi bu dini, neyedir bu $ükran. buna takılmıyorum kendi kararların sonuçta.

lakin muhtelif deliklerinden anlayanlar için (ara: beyin) .

$ahsen $u ya$ıma kadar, izmir'in dı$ına çıkmı$ olmama rağmen(!) ben bu cümleyi sarfeden adamların ho$görülerini pek göremedim. hristiyanlık, yahudilik vs. dediğinizde tanımlanamayan bir sinir olu$uyor bünyelerinde. bu böyle arkada$, yurttayken bana adam direkt senin dinin ne karde$ dedi, anlattım dü$ündüklerimi ben de elhamdülillah müslümanım dedi.

iyi aga herkes kendine müslüman, senin müslümanlığın ele$tirilmiyor burada, bunu bi anla.

bir de onların kitapları deği$ti, bizimki on numero adlı yeni tarantino filmi giriyor vizyona izleyin derim, eğlenceli.
müslümanın genelde müslüman olduğunu belirtirken söylediği cümledir.
(bkz: elhamdulillah ateistim)
mefhumu muhalifi inancsiz oldugunu sikca soylemek olmayan allah'a hamdolsun ki mküslümanım anlamına gelen cümle.
Bazı bünyelerde niye bu kadar rahatsızlık uyandırdı ki diye düşüncelere sevk eden başlıktır.
yani sze biri deseki hangi takımlısın? sapına kadar x takımlıyım demiyor musunuz? yada işte bilmemneliyiz gururluyuz. cart curt diye devam eden sözler. yada memleketinizi sorsa güzel izmirliyim. yada bazılarına kinaye olsun diye * gavur izmirliyim demiyor musunuz. bunun gibi yüzlerce soru yazabilirim. he siz bunların hiçbirine başına sonuna bi bok eklemeden konuşuyorsanız bu sözden rahatsızlık duymanıza eyvallah derim.

yok eğer demiyorsanız. (bkz: bsg)
müslüman oldugu icin sükreden bünyenin söylemi.
eger bunu icten söylüyorsa bir daha, bir daha sükredebilir.
elhamdülillah müslümanim diyebildigim icin elhamdülillah diyebilir mesela, bazi konularda digerlerinden mutlaka daha öndedir.
yalniz bu söz öbegi cogu kisi tarafindan* insanin icini acitan bir ironiyle "elhamdürüllah müslümanim" seklinde dile getiriliyor.*
(bkz: elhamdırıllah çorumluyum)
çoğu müslüman kişinin bir anda kendini sineye çekme metodudur. onu söylemezse dışlanır çünkü. zındık olur bir anda kafir oluverir. o yüzden bir hükmü yoktur bu cümlenin.