bugün

Kasım ayında bizim uşak şirketin Amerika fabrikasına gitti, 45 gün orda çalıştı. Bir hayli teams'ten toplantı yapma fırsatımız oldu. Mart'ta benim de dahil olduğum bir grubun gitme ihtimali var, Fabrika Chicago'da. Ordan sipariş verdim uşak gelirken getirdi. 15 gündür sigara içmiyorum bunu içiyorum. Elim ayağım sigara kokmuyor. Ben ki 20 senedir aralıksız sigara içen adamdım, bana da bıraktırdı ise, ki benim 15 gün sigara içmemem büyük olay, herkes bırakabilir. Türkiye'de yasal değil. Ama böyle yurtdışından temin etme şansınız olursa deneyin. Çok zararlı diyorlar, amına koyim ne kadar zararlı olabilir sonuçta rakibi sigara. Bunu bırakmak sigarayı bırakmaktan daha kolay olacaktır. Denemekte fayda var.
likitleri parfüm gibi kokuyor, alışan bırakamıyor..
sigara ile arasında çok fark var. tabiki hepsi keyfe bağı işler...
kaliteli bir çakmak kullanılıyorsa, sigara çakmak ikilisi daha karizmatiktir.
görsel
Kullandım ve başarısız oldum. likitlerini temin etmek ayrı dert, sigaranin yerini tutmaması ayrı dert. Yağmurcu arkadasimizin dediği gibi, eşimin hediyesi olan zippo çakmağı kullanamamak, ayrı dert.
babama sigarayı bıraktırtan alet, altı ay kullandıktan sonra buna da ihtiyaç duymamaya başladı hiç içmiyor artık yaklaşık iki yıldır.
ancaak, ciddi nefes rahatsızlıkları oluştu bu altı aylık sürenin sonunda. kullanacaksanız süresini de içme sıklığını da abartmayın, acil durum anı kurtarıcısı gibi düşünün.
bir de o likitler bildiğin zehir, teninize dahi değdirmeyin çoluk çocuktan uzak tutun aman.
yaklaşık 4-5 senedir kullandığım zamazingodur. şimdi gördüm 3 sene evvel gene entry girmişim hakkında.

sigarayı 2010 senesinin ilk günü bırakmıştım. bu elektronik sigaraya başlayalı arada kalan 8 senede hiç yokluğunu hissetmedim. zaten sigaranın yerini doldursun diye de almadım likitleri hoşuma gitti aromalı falan. nargile tutkusu olan varsa tavsiye ederim nargilenin yerini fazlası ile tutuyor. geçen cumartesi arkadaşları beklerken nargile söyleyeyim dedim arada 2 tane çay içtim arkadaşlar geldi birer kahve içti 200 lira verdim. ulan dedim kahve mi pahalandı ama yok nargile tek başına 100 liraymış zaten.

bu aletin 3 şişe kocaman likidi 350 lira falan. 5 tane coil alsan 350 de o tutuyor etti 700 lira. 700 lira ile en az 8-9 ay götürüyor sizi. nargileye ayda 1 gitsen aynı para. sigara kullansan zaten günde 30 lira sigaraya veriyorsun ayda 800-900 lira ediyor. her bakımdan daha iyi diğerlerine göre.
kandırmacaya kanmayın.
şimdilerde bunların 5.000 ve 10.000 çekimlik kullan at modelleri çıktı. Öyle kit mit uğraşmıyorsun. Genelde hatunlar kullanıyor, çok tatlı aromalıları var.

Elektronik sigara otlakçısıyımdır, üç beş dönerim. "bitirdin köpek" dediklerine, "dünya malına eyvallah etmeyin, pinti olmayın" derim.

Onun dışında bu meret gerçek sigaranın yerini tutmuyor, hiç o hazzı vermiyor. Oyuncak gibi bir şey yav.
Nasıl arkadaşlar güzel mi ? Alsam çok kar eder miyim ?
Nobel hakkettiği iddia konusu* bence de güzel icat.
görsel

beni biraz garip etkiledi. sigaranın yerini fazlasıyla tutuyor. biraz başımı ağrıtmadı değil.
Adam olan pipo içer böyle aptalca şeylere merak sarmaz.
elif git başımı yorma gece gece.
nargile niyetine çok içtim zamanında.
Ses tonumu değiştirdi aq. 40 yıldır Adıyaman tütünü içen dayılar gibi oldum.
Bir kez buna geçmeyi denedim. Tadı tuzu yoktu, saman gibi gelmişti. Sonra hiç denemedim zaten, iyikide alışmamışım. Normal sigarsan zararlı olduğu ortaya çıktı…