1. 1.
  hayatımda gördüğüm en rezil şeylerden biridir. videosunu izlerken en başta balık avlayan insanlar gördüm bekliyorlar teknede. sonra bir anda sudan balıklar çıkıyor ve zıplamaya başlıyorlar sesini açayım dedim nedir falan diye, meğer alttan elektro şok verip can havliyle hayvanları su üstüne çıkarıyorlarmış. lanet olsun böyle avlanmaya. bunu yapanlar mı hayvan o acıyı çekenler mi yoksa? hem balıkların canına yazık hem de mevcut yumurtaları öldüren ekolojik dengeyi bozan bir yöntem bu. neresinden bakılsa facia bir durum. ülkemizde de yasaklanmış olmasına rağmen bu işe kalkışmış insanlık ayıbı balıkçılar olmuş 60 bin lira küsür ceza kesilmiş ama tabii caydırıcı değil. o cana kıyanların canına aynı şekilde dokunulmadan caydırıcılık beklemek olmaz. insan izlerken dayanamıyor
  https://www.youtube.com/watch?v=peSzPa-ynpk+
  1 -2 ... bitsy
 2. 2.
  AVCI OLMAK VE BOHÇACI OLMAK.

  avcılığın şerefini yerle bir eden teknik. avcı seçer. erkek olsun, yaşı büyük olsun, avın devamlılığı sürsün diye uğraşır.

  bun ne lan. resmen katliam.
  2 ... lipsos
 3. 3.
  gölde el bombası ile avlanan var bu ülkede bu çok şaşırtmaz o yüzden.
  ... flat head
 4. 4.
  suç işleyen yavşaktır. elektriğin aklı yoktur. verdiğin zaman hiçbir canlıyı ayırmaz. o devasal balıkları hoplatan şok kimbilir diğer oradaki canlılara ne yapar? ayrıca bu avlanma biçimi duyarsızcadır. orada hamile olan, küçük olan var. başka canlılar da olabilir.
  avlanmakla toplu katliam yapmak arasında fark vardır.
  ... trdkml
 5. 5.
  yavşaklıktır. sadece büyük küçük balıklara değil suda yaşayan tüm canlılara zarar verip etkılenmektedırler.
  ... asosyal sosyolog
 6. 6.
  göle dinamit atanlar mı dersin, derenin başından kireç döküp orada yaşayan bütün hayvanları telef ederek avlandığını sananlar mı dersin... daha neler var neler.

  elektrik bunların arasında en masumu olabilir. bu yöntemle balıklar öldürülmüyor, sersemletilip ağ yardımıyla toplanıyor ama bahsettiğim diğer yöntemler -özellikle de kireç- orada yaşan irili ufaklı her türlü canlıyı öldürüyor.
  ... cok cahilsin keske silik yesen
 7. 7.
  Ya arkadaş olayı bilmeden duymadan yalnız iki üç satırda yazanı görerek duyar kasmaya çalışan şu insanlardan ne zaman kurtulacağız. Videodaki elektro şok mevzusu hayvanların korunması amaçlı, daha az zarar vererek yakalayıp takiplerini dağlamak için yapılmış bir çalışmaymış. Bu trolle, ses bombasıyla avlama gibi hem denizi, suyu kirletip hem de hayvanları zehirleyerek yakalama gibi değil yalnız kısa süreli felç geçirmelerini sağlamakta. Eğer bu kadar duyar kasmayı seviyorsanız kancayı kıçına başına takmış, ağzının her tarafı yarılmış halde yakalanan balıkların ve o balıkların iyileşme süreciyle ilgili de bir kaç video izleyebilir, bu takibin bu şekilde yapılmış olduğunu ve onlarca balığın yakalanıp kontrolden sonra geri salındığını hayal edebilirsiniz.
  1 ... bulmanickimi
 8. 8.
  Bir tanıdığım göle bomba atarken elinde patlatmıştı.
  ... normal mario
 9. 9.
  şunu da sersemletiyor öldürmüyor diye savunan bir kısım oluşmuş. o yöntemi göstermek maksatlı paylaştığım bir video. belgeseli dahi yapılmış bu konu üzerine. açıklanmış doğal popülasyonu bozduğu yumurtaları küçük canlıları öldürdüğü. bir şeylere katliam da diyebilin zahmet olmazsa. konya'da bilmem kaç şehirde kesilmiş cezalar var konu üzerine

  mesela şu bahsettiğiniz bilinçli davranışlardan herhangi biri olamaz.
  https://www.cnnturk.com/y...-60-bin-lira-ceza-1012388
  -1 ... bitsy