bugün

Eyy elektrik firmaları. Siz insanlara babanızın elektriğini mi verdiğinizi sanıyorsunuz?

Devlet halkına vermek yükümlülüğünde olduğu temel hizmetleri bazen kamu hizmeti imtiyaz sözleşmeleri ile özel kuruluşlara belli süreler dahilinde kiralar ve onlar üzerinden halkına hizmetini sağlar. Devletin bu vermek zorunda olduğu hizmetin ve sözleşmenin ana dayanağı nedir? Anayasa'da yer alan devletçilik ve halkçılık ilkesi.

Peki bu firmalar ne yapıyor. Bir aksilik sonucu yada maddi imkansızlık sonucu faturasını ödeyememiş insanın zart diye cuma günü elektriğini kesiyor. Kimsiniz olum siz. Ne sanıyonuz kendinizi. Elektriğini suyunu kestiğiniz insanlar fakir oldukları için mahkemeye falan gidemiyor diye kendinizi devlet mi sandınız aq. Bir de açma bedeli alıyorlar. Bunun adı dolandırıcılık değil mi?

Neyse sadede geleyim. 3 yıldır tüm faturalarımı otomatik ödeme talimatı verdiğim banka ile ödüyorum. Geçen ay banka değiştirdiğim için eski banka ödemeyi yapmadı. Bu ayda yeni bankam ben ikisini de öder diye sanmama rağmen sadece bu ayı ödemiş ve bir ay öncekini ödememiş. Ben de sürekli hesabımı kontrol etmediğim için bundan haberim yok. Ve bu adamlar zart diye elektriğimi kesmişler. Şaka gibi. Günü gününe takip etmişler kesmek için. Ve ardından bir de açma parası alacaklar. Bunun adı dolandırıcılık. Bunun adı kanunsuzluk. Birileri elektirik çalar parasını çalmayandan alırsınız. Asla fatura aksatmayan birinin elektriğini kesersiniz para alırsınız. Gtünüz yiyorsa büyük işletmelerin elektriğini kessenize.

Hem 2018 yılında artık temel ihtiyaçlardan olan bir hizmeti parası ödenmedi diye kesemezsiniz. Haciz için eve gelen memur buzdolabının alabiliyor mu? Yaptığınız devletçilik ve halkçılık ilkelerine yani anayasaya aykırı. Şeytan diyor düş peşine dava aç. Dur bakalım.

Gene sinirlendim yaa. Kimsizinz olum siz.

dipnot:ne ara okudun da eksi verdin at zki.
güncel Önemli Başlıklar