1. 1.
  Sermayeyi elde bulunduranların güle güle sömürdüğü bir duygudur. Elektrikli araç sessizdir ucuzdur yaygınlaşsa ama doğa dostudur demeyin gülme geliyor. Hele hele yeni bir şeymiş gibi davranmayın 1900 lü yılların başında zaten elektrikli araçlar mevcuttu. Neyse size anlatılanlara inannın tesla falan filan. Elon musk kahraman zaten evet.
  5 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  elektrikli araçları doğa dostu sanmak
  elektrikli araçları doğa dostu sanmak
  elektrikli araçları doğa dostu sanmak
  Sanki yeni bir şeymiş gibi elektrikli scooterlara binmeye devam edin. 1920lerde kullanılan elektrik teknolojisi şimdi daha pahalı bir şekilde sanki yeni bir şeymiş gibi satılıyor ve ciddi paralara. 100 senede hiç mi gelişmedi yoksa daha sonra para eder diye kullanılmadı mı? Bilimi eline sermaye edenler olduğu için bilime şüpheyle yaklaşıyorum. Bilim elbette yolumuza ışık tutar ama bilim sermayesi yalanlarla beyninizi yıkar ve gerçeklerden uzaklaştırır amaç para ve güçtür. Kitleleri gerçeklerle kontrol edemezsin.
  2 ... ktm li aynasiz
 3. 3.
  elektriğin büyük çoğunluğu linyitten üretilen bir ülkede elektrikli araç kullanımı doğa dostu değildir.

  ha elektrik üretilen bir tesiste verim, araç motorlarından daha yüksekse kısmen daha çevre dostu olabilir, ancak bu kısmenlik kısmın da belirgin bir değeri yoktur.
  1 ... raduyev
 4. 4.
  güzel başlık , sözlükte bunu ilk yazanlardanım ,birde akü olayı var ki bu akülerin çevreye verdiği zarar ortalama bir otomobilin 15-20 yılda (yıl/km.) verdiği zarara eşit.

  doğa dostu olmak az tüketmekle olur..
  maalesef bende az tüketmiyorum .telefon,bilgisayar,modem ,tost makinesi, kahve-çay makineleri vb.

  ne yazık ki..
  2 ... baris hemen simdi
 5. 5.
  petrol rezervinin sayılı günleri olduğu şu dünyada en kestirme yol elektrikli motor olduğundan tabii ki içten yanmalının yerine elektrikli motoru cici olarak pazarlayacaklar..

  kimse de sormaz ki ya khamki bu elektriği nasıl elde ediyoruz?

  ama benzinli motordan daha verimli çalışacak olması da bir artı sayılamaz demek değil..
  1 ... artificialhuman
 6. 6.
  Tamamen şarj ettiğiniz elektriği nasıl ürettiğinizle alakalı durumdur.
  Bunu bilmeden yapılan yorumların hepsi boş.

  Ayrıca içten yanmalı motorun verimsizliği karşısında elektrik motorunun verimliliğini tartışmaya gerek yok sanırım.

  Tekrar ayrıca bu araçlarda kullanılan lityum piller artık dönüştürülebiliyor. Bir araçta bulunan Ömrünü tamamlamış Yaklaşık 7000 adet 18650 pil hücresinin çöpe atılamayacak kadar büyük ve değerli olduğu da malum.
  2 ... cold man
 7. 7.
  Daha komik olanı elektrikli araçları yeni bir teknoloji sanmaktır. Teee abdulhamidin elektrikli araba hatta elektrikli kayık sipariş ettiği tarih 1889 dur. Bilim ve teknoloji adı altında ne yalanlar söyleniyor aklınız almaz.
  elektrikli araçları doğa dostu sanmak
  ... ktm li aynasiz