bugün

EPDK, corona virüs salgını nedeniyle elektrik ve doğal gaz faturaları için yeni bir karar aldı. Buna göre, elektrik ve doğal gaz sayaçları 3 ay okunmayacak ancak tüketiciye geçmiş dönem tüketim ortalamalarına göre fatura kesilmeye devam edilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan karara göre, 3 ay süreyle elektrik ve doğalgaz faturaları için sayaç okuma yapılmayacak; abonelere geçmiş tüketim ortalamalarına göre fatura gönderilecek.

https://tr.sputniknews.co...__twitter_impression=true
kayserili kokusu alıyorum.
Ev boşsa başka yerde kalıyorsa sigortayı indirip çıktıysa,yinede kullanmadığı elk.ğin parasınımı ödeyecek siz hangi dinden meşrepten ırktansınız.
kimse haber içeriğini okumuyor amk, başlığı gören soluğu burada alıyor.
Lan işe giden gidiyor sokağa çıkma yasağı ilan etmiyorsunuz hem de bunun faturasını bize kesiyorsunuz. Banane aq gelsin okusunlar sayacı. Biz her sabah kalkıp ise gidiyoz.
Ocak ya da Şubat baz alınırsa geçmiş olsun.
Elin adamları ödemeyeceksiniz diyor. Bizdekilerde okuyamazsak dahi ödeyin lan diyor.
görsel
Haberde son 2 yılın tüketim ortalamasının göz önünde bulundurulacağı yazıyor.

Bu şekilde olursa, haksızlık olmaz.

Haksızlık olmaz dediğim en azından ödediğimiz fatura trendi bozulmaz. Yoksa zaten kullandığımı ödediğimi düşünmüyorum.

Okumadan galeyana gelmemek lazım.
doğal gaz için söylüyorum ; kazığın kalın tarafının geleceğini gösteren dönemdir. yanlış anlamadı isem önümüzdeki 3 ay geçmiş ayların ortalaması alınacak deniliyor. eğer kasımdan itibaren aralık ocak şubat baz alınırsa geçmiş olsun. hiç yakmasanız bile 200 lira ortalama ile geliyor bu aylarda faturalar. yakanlara zaten 400-500 allah ne verdiyse gönderiyorlar..

elektrik ile ısınma sağlayanlar içinde aynısı geçerli. inşallah misal son 9 ay veya son 1 sene ortalamaları alınır. yoksa vatandaşa kolaylık değil zorluk olur. herhalde bunu yapan adamlar burasını da akıl etmişlerdir. inşallah yani...
Bu haberi dün gördüm. Aklıma nedensiz bir şekilde
Nasıl koydu aykut kocaman tezhuratı geldi.
Bilenler bilir
Birde bunun ali şen'in götü kocaman kocaman koyalım o göte o zaman versiyonu vardır.
Evet arkadaşlar bu durumda biz ali şen'in götüyüz.
Firmalarda aykut kocaman.
Yüce devletimizde maç sonunda aykut çok yan pas yaptırıyor daha dikine gitmeli diyen yorumcu rasim ozan kütahyalı.
Neyse birde tut şunun ucunu döşeyelim abi kısmı var ama gerek yok bu kadara.
portekiz ve irlandada durum: siz, her ay şirketi arayıp saatinizde yazanı bildiriyorsunuz ya da onlar daha önceki senelerin ortalamasına göre size fiyat çıkarıyor. rutin kontrollerde fazla ya da eksik ödediyseniz bu size geri ödeniyor ya da eksik ödeme yapıldıysa yeni faturalara bölünüp ekleniyor.
BU NE YANLIŞ UYGULAMADIR...
anlayan biri anlatsın.mart ayındayız.
mart ayı dahil...elektrik ve doğalgaz tüketiminin en alt seviyeye indiği aylara girdik.
sözüm ona kıyak yapıyor ve sayaç okumuyorlarmış...

kimi kandırıyorsunuz siz ya... kimi...
ortalamasını alacağınız aylar elektrik ve doğalgazın en fazla tüketildiği aylar...

siz yurttaşlara yardımcı olmak bir yana, ""aboneden üste nasıl para alırımın gereğini yapmışsınız...
bir gram vicdan yok bunlarda...
görsel

En büyük fırsatçı kendileri aslında, kuş aylarının ortalaması alınarak havalarını ısınmaya başladığı şu günlerde faturayı ona göre düzenlemek tek kelimeyle ahlaksızlıktır.
iman dan iban'a oradan da faturaya...

Söylenecek çok şey var ama neyse...
koş cengiz koş, sana yeni rakipler çıktı.
güncel Önemli Başlıklar