bugün

şu ana kadar tanıdıklarımın hepsinin kırık olduğu topluluk...
elektrik-elektronik müh. de okuyanlarında son sınıfta secmeli derslerini alarak uzmanlasabilecekleri alanın mühendisleri..
elektrik muhendisi egiti almis olan insandir. (this tanim)

ammavelakin teori ne kadar iyi olursa olsun ile pratik kabiz kaldiği vakit ne yazik ki hazin olaylar meydana gelmektedir. misal olarak ampulu değistimek isteyen bu insan 220 volt carpmasindan dolayi kebap olmasi (ayi islak elle kabloyu tutmus) yahutta sigorta baglar iken hattin cebine koymasi gibi olaylar meydana gelmektir. simdi mikrofonlarimizi emekli hilmi bey ile mahdumu ali can uzatiyoruz.

- bu entryden ne anladik?
- hiç bir sey anlamadik.
- esek herif saplaği yersen anlarsin.
- pratiksiz teorinin ne mala ne davara faydasi vardir.
- efferum evladim al su yuz parayi kendine leblebi tozu al.
hele odtü lüyse acayip havası olan insandır.
sanayinin olmazsa olmazı,
emektar insanlar.
elektrik mühendisi değilde sanki elektriği bulmuş insan gibi davranıp hele ki teknik üniversiteli ise havasından geçilmeyen şahıs.(bunlardan bir tanesiyle aynı evde yaşadığım için biliyorum)
elektrik-elektronik muhendisiyle karıştırılmaması gereken mühendistir.
elektrik-elektronik mühendisleri orta ve yüksek gerilim konularında sınırlı ve giriş niteliğindeki dersleri okurken elektrik mühendisleri enerji dağıtımı, aydınlatma, yüksek gerilim ve enerji iletimi gibi dersleri okulu bitirmek için el mahkum vermelidirler.Bununla birlikte, elektronik altyapısı aldıklarından dolayı önceki saydığım dersleri de düşünürsek geniş bir iş alanı yelpazesine sahiptirler.iş bulamayanı yoktur, varsa da çalışmak istemiyordur.

(bkz: elektrik elektronik muhendisi)
türkiyede itü, ytü ve kocaeli üniversitesinde bulunan bölümdür. bu üniversitelerde ayrıca elektronik haberleşme mühendisliği vardır.
elleri öpülecek kişilerdir.Allah onları başımızdan eksik etmesin.onlar olmazsa elektrik girmez evimize.
makine mühendislerinden hallice olsalar da geneli mental problemler barındıran insan.
parabok mühendislerdeniz. çok aşırı zor ama parabok.

götünüz yerse ekleyin tercihlerinize
Bozuk priz tamir etmek için okuyan insanların olduğu şey.
Sözlükte halihazırda bu gruptan biri varsa beni bi yeşillendirsin bir şey soracağım.
Direk dikerler. Ceryan mühendisi denilir.