bugün

1 gün elektrik yoktu köyümde. 5 dakika önce geldi. yine gitti.
Edit : elektrikler geldi.
yoğun kar yağışı sebebiyle elektrik direği yıkılması veya telleri koptuğundan dolayı 2 gündür elektrikler yok köyümde.

25 sene önce aynı sorunlar yaşanıyordu. amk yerinde çeyrek asırda gelişme olmamış.

Edit : elektrikler 24 ocak 15:00 sularında geldi.
Ben her sabah kalkıp götümü siktire siktire işe gidiyim para kazanıyım, elektrik faturamı ödeyeyim, devlet gelsin çaaat elektrik kessin. Ben size diyor muyum bu ay sıkışığım ödeyemicem kusura bakmayın diye. Gözümün yaşına bakıyor musunuz! Tam 21 dakikadır elektrik kesik kim vercek benim 21+ dakikamın hesabını. Yıl 2023 olmuş hala yok su kesintisi yok elektrik kesintisi.
ülkemiz her alanda geri kaldığı gibi enerji de aynı b.k.

özellikle köylerde çekilmez oluyor.
acayip huzurlu olay. bir de elektrik kesintisi sessizliği var böyle her şey derinden sessizleşiyor. sessizleşiyor yazacağım diye 3 dakika çaba sarf ettim. neyse. çirkin çirkin ışıklar yok, gürültü yok, karmaşa yok, o yok bu yok ne var lan it derseniz sükunet var. zaten öyle derseniz kalbinizi kırarım. sessizlik güzeldir. kendi içinde bir anlamı var.
insanlar da sokaktan çekiliyor elektrik kesilince niyeyse, harika oluyor. insanlardan hoşlanmam.
keşke az daha gelmeseydi huzur doldum yoktan yere. telgrafın tellerine kuşlar mı konar? hayır.
ve fakat realiteden bakarsak mantıksız iş, kesintiyi haber ver; ani arızaysa da yıl olmuş 2023 bi zahmet olmasın. aça kapaya elektrikleri kombinin anasını miktiniz.
eskiden ev halkının birbirlerini fark etmesini sağlayan kesintiydi. şimdi birbirlerini fark etmek için internetin kesilmesini bekliyorlar.
amk yıl olmuş kaç hala elektrik kesiliyor.
rüzgar olunca gitti bizim köyde.
insanı evinde hırsız gibi kafa feneriyle dolaştırır.

Artık faturada bir güzellik yapar bedaş.
Yaparsınız dimi lan?
her gece sarıçam da yaşanandır. şu anda da olduğu gibi.
Azgelişmiş ülke göstergesidir.
son yıllarda baya azalmış kesintilerdir.

lakin 20. yüzyılda elektriksiz kalmak cidden kötüymüş.
bizim buralarda kafalarına göre kesiyorlar , eskiden direkler yıkılırdı. yine iyiyiz ama amk haber verin kesmeden , bilgisayarı sikeceksiniz.
hayır yani geçmişi sileydik falan, ayıp yani.
Abi neden yurtdışındaki gibi yılda 1 defa o da bakım için elektrikler kesiliyor da bizde bakım dışı zırt pırt elektrikler kesiliyor anlamıyorum.6 saat gelmeyecekmiş arabayı kaçırcaktım sokak lambaları da yanmıyor şansımı ckm.
an itibariyle yaşanan durumdur. akşam vakti elektrik mi kesilir ya.
hemen 186'yı arayın.
20 küsür yıldır almanya'dayım, bi kere bile olmadı, bi kere annem burdaydı, 4 gün falan yağmur yağdı, bunun 10'da 1' yağmur bizde yağsa elektrikler kesilirdi, demişti, gülmüştük.
Nefret ediyorum ya şundan.
Acil durum mumlarım hep hazırdır..
Olaya istek dışı kesinti olarak baktığımızda huzurlu hissettiren nadir şeylerden biri olabilir.
güncel Önemli Başlıklar