1. 1.
  bir çok insanın tekrar sınava girme sebebi olan bölüm
  2 ... yandesk
 2. 2.
  bolum hayvanlik derecesinde zordur . ilk sene kafayı yersiniz hani bolum dersi die? 2. sınıfta hafiften gormye baslarsiniz ama gordugunuze pisman olursunuz ama geri donus yoktur. 3 ise 4 yilin en agir bolumudur 3. sinifa gecmek bir dert o dersleri verebilmek ayir bi dert bi bakmisin 4 e gelmisin ama anlarsinki 4üde sirf 3ü alabilmek icin acmislar .Tum birinci sınıflar hemen biseler yapabileceklerini sanarlar ama zaman ilerledikce afedersiniz ama bi bok yapamayacaklarini anlarlar.

  Kim ne derse desin elektronikte guzel kiz yoktur ama bi ton cins herif vardir. Eger kizsaniz tercih seceneginiz coktur ama 2 kere dusunmeniz gerekir.

  Erkek iseniz "talihime sıcim" lafini cok kullanacaksiniz ama ne yazikki olan olmustur.Medeti diger bolumlerde arayacaksiniz diger bolumleri tanidikce " Allah benim belami versin neden Endüstri yazmadim" diyeceksiniz ama okudugunuz bolumun daha avantajli is sartlari oldugunu solenerek kendinizi avutacaksiniz.Fakat ne hayal kurarsaniz kurun bolumunuzde 4-5 adet kiz vardir. Onlarda cirkindir.

  Yine kim ne derse desin muhendislikler icinde en kalite bolumdur. Ama bu bolumu okumak her baba yigidin harci degil. Zaten de o kadar baba yigit yok.
  11 ... divanedestan
 3. 3.
  (bkz: electrica electronica)
  2 ... electronica
 4. 4.
  bu sıfatla türkiyede resmen çalışmaları mümkün olmayan öğrencileri yetiştiren bölümdür.

  zira elektrik mühendisleri odası* bu öğrencilerin sadece "elektronik" eğitimini kabul etmektedir.
  devletin son mühendis alımlarında da ösym tarafından bu görüş kabul görmüş ve elektrik elektronik mühendisleri, elektrik mühendisi kadrolarına alınmamışlardır.
  2 ... bl
 5. 5.
  (bkz: sütlü kahve)
  2 -1 ... crypto
 6. 6.
  adını söylediğiniz an herkesin konuşmaya sizin erkek olduğunuz varsayımıyla başlamasına sebep olan bölüm
  yani elektronik mühendisleri default erkektir
  dolayısıyla şahsıma da genelde sözlükte yeni tanıştığım insanlardan "hacı, hocam,abi" şeklinde hitaplar gelmektedir
  ama tabi şikayetçi değilim bu durumdan çok da önemli değil..
  4 ... undeuxtrois
 7. 7.
  EMO'nun yayınladığı bildiriden öğrendiğim kadarıyla, 'elektrik-elektronik mühendisi' diye bir mühendis türü yoktur. Bölüm öğrencileri, bu iki alandan birini seçip, o alanda uzmanlaşmak durumundadır.
  1 ... düttürü
 8. 8.
  elektrik ve elekronik bölümü okuyup üniversitede mühendisiliği seçememek gibi saçma bir yönetimde sadece düz lise okuyan öğrencilerin seçtiği bir bölümdür.**
  1 -1 ... kel kör kirpi
 9. 9.
  tamamen araştırmadan tercih ettiğim,dört yılda bitirmenin mucize olduğu bir bölümdür.
  3.sınıf kol gibi girer aynen,okulu bitirmek için asosyal bir varlığa dönüşürsünüz,yoksa bitmez o okul ***bitmez***
  3 ... tribalenfeksiyon
 10. 10.
  gıcır bir üniversitedeki(koç,sabancı, boğaziçi, itü, odtü)ne girilemediği takdirde asla tercih edilmemesi gereken bir bölümdür, zira ülkede elektronik mühendisliği zaten yapılmamaktadır, bu gıcır okullardan mezun olundugunda ise hiç yoktan bir yurddışı ihtisas çalışması mümkündür.
  bu ülkede icra edilebilen mühendislik çalışmaları az biraz makine ve inşaat mühendislikleri ve yarı buçukta kimya mühendisliğidir.
  ... azorka