bugün

başı açık bayan var mı merak ettiğim yer.
4 büyüklüğünde deprem olmuş. hisseden var mı acaba.
Bu şehirde yaşayan z kuşağına sesleniyorum, chp'ye oy verin. Şarap festivali geri gelsin.

Y kuşağının Gençliğini mahveden partiye oy verirseniz bu şehirde sosyalleşecek yer arar durursunuz. Bundan şikayetçiyseniz babalarınızı, dedenizi ikna etmeye çalışın.

AKP, Elazığ Atatürk Stadını bile yıllardır yapamadı.

Şehirde gidebileceğiniz tek pub var, orası da ot Cafe. iç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun birçok şehrinde Türk gençliği muhafazakâr bir yaşam sürmeye zorlanıyor. Bunu hak etmiyorsunuz. Çünkü, siz pırıl pırıl insanlarsınız.

Biliyorum, gürsel erol'u çok seviyorsunuz, devam!
ABur cubur konusunda Yaratıcı insanların şehri.

Misal bir ağın leblebisi var, beyaz leblebi gibi sert, sarı leblebi gibi yumuşak değil, ikisinin arası gibi, ama değişik bir tadı var, hani normalde leblebi en dandik kuruyemiştir kimse yüzüne bakmaz ya, bu dehşet bişey.

Vişneli dondurma; ne varki işte vişneli dondurma deme, şimdiye kadar ben dondurma yemedim dersin. öyle bi zalım vişne tadı var.

Salçalı ekmek; aslında köfteli ekmek, ama tost, ama salçalı köfteden yapılmış tost. Anlatamadım ben işte ama bu da güzel, yenir.

Badem şekeri; dışı süt tadı içi kavruk bişey, bak ben çocukluğumdan beri nikah şekerlerinin içinden badem şekerlerini çalıp yerim, hatta Cemil cümle akrabamın nikah şekerlerini hazırlamak bahanesiyle hep şekerlerini yedim ve içlerinde badem şekeri olmadan vermek zorunda kaldılar, böyle bir tat görmedim. La Mardin’in badem şekeri filan hikaye, ben devlet olsam Mardin’deki pastanelere kayyum atarım lan böyle badem şekeri mi olur yapıyorsanız Elazığ’daki gibi yapın derim.

Ve finalde frambuazlı simit, beyle penbe penbe, bak ben 35 yaşında adamım, pastanede son frambuazlı simit kalsın, çok hoş bir kadın o simite talip olsun, hiç öyle buyurun hanfendi siz yiyin hıhı filan demem, saçlarını elime dolayıp yerlerde sürüklerim anahaber bültenlerine düşerim vahşi maganda diye feminiklerin hedefi olurum lan, bu frambuazlı simit kahvenin yanında bir gidiyor, abbauuu.
görsel
Alışveriş yapmak için gittiğim şehir düşünün nasıl bir yerdeyim de buraya gidiyorum amk.
görsel
geçen senelerde ağır depremler yaşamış şehir.
10 ile ilaveten 11. il olarak deprem afet bölgesi kapsamına alınmış.
Depremden dolayı insanların arabalarına mama, bebek bezi doldurup Malatya’ya yardıma koştuğu şehir.
sanıyorum az önce sivrice'de 4.6 m'lik bir deplasman meydana gelmiş.
Sınırları değişmesi gerektiğini düşündüğüm doğu Anadolu ili.

Tunceli iline bağlı olan Pertek ve Çemişgezek ilçeleri,
Erzincan iline bağlı Kemaliye ilçesi Elazığ'a bağlanmalı.

Elazığ iline bağlı Karakoçan ilçesi ise Bingöl iline bağlanmalıdır.

Pertek-tunceli arası 50 km,
Pertek-elazığ arası 32 km.

Çemişgezek-tunceli arası 120 km,
Çemişgezek-elazığ arası 71 km.

Kemaliye-erzincan arası 158 km,
Kemaliye-elazığ arası 142 km.

Elazığ-karakoçan 102 km,
Bingöl-karakoçan 49 km.
içişleri bakanlığına sunulmalıdır.

belki de bütün yerleşim birimleri, güncellenecek olan ekonomik, sosyal ve güvenlik verilerine göre yeniden gruplandırılmalıdır. özellikle ulaşım sürelerine ağırlık verilmelidir.
Bulutlu bir güne merhaba dedik.
Hafif serin.

Günaydın herkese.
atatürk ve cumhuriyet sevgisi az olan doğu anadolu kenti.
atatürkçü insanların yüzde 30 olduğu şehir.
görsel
bingöl'ün güneybatı komşusu.
"Elazığ Tr'nin en bağnaz, en cahil, en paranoyak, cinsel saplantılı, maddi ve manevi tecavüz kültürü gelişkin kentidir. Gasp edilmiş emlak üzerine kuruludur, inkar edilmiş kimliklerden örülü bir hapishanedir. idolü Mehmet Ağar'dır." Sevan Nişanyan böyle alçakça bir yorum yapmıştır. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu Elazığlılar.
Yol kesme olan dönemleri dahil, senelerce doğuda kaldım.
O zaman batıya memlekete dönerken benim için şehirler arası karayollarında güvenli hudutların başladığı yer Bingöl ve Karakoçan'ı geçtikten sonra Elazığ Kovancılar ile başlardı.

Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Malatya..
Hepsini bilirim, hepsinde nice anılarım mevcut..
Doğunun kaleleri, selam olsun!
Kendisini cin çarptığını iddia eden bir grubun zıp zıp zıplayarak toplum sağlığı merkezini meşgul ettiği şehir.

https://www.mynet.com/boy...-sevk-edildi-110107178003
güncel Önemli Başlıklar