bugün

terörle ilgisi olmayan, mert delikanlı insandır.
terörle alakası olmayan hatta içlerinde ülkücüleri bile barındıran kürttür.
(bkz: alman kürdü)
bdp başkanın elazığ'ın palu ilçesinden olduğu düşünülürse pek de iyi oldukları söylenemeyen fakat türkiye'nin en milliyetçi şehirlerinden biridir.
yoktur öyle bir kürt.
elazığlılara gakgoş denir. gakgoş kelimesinin kökeni, eski anadolu türkçesine dayanır. anlamı, mert, yiğit erketir.
elazığ 'a diyarbakır, bingöl ve tunceli den göçmüş bir çok vatandaş vardır. bunlar elazığlıyım ve ben kürtüm! dedikleri için, bazıları elazığlı kürtlerin olduğunu zanneder. bu büyük bir yanılgıdır. elazığ sınırına sonradan dahil olan maden diyarbakır dan, elazığ a dahil edilmiştir. bunlar da, kürtüm diyebilirler.
bdp başkanının memleketi palu ise, 1921 yılına kadar diyarbakır ilimizin bir ilçesiydi. elazığ ilimize sonradan bağlandı.
ama gerçek elazığlıların hepsi öz be öz türk'tür. bu yüzden, araştırmadan başlık açmayın lütfen.
edit: pkk terör örgütünü destekleyen her insan, hangi ırktan olursa olsun şerefsizdir! vatansever, kürt kökenli olanlara sözümüz yoktur. kürt kökenli olup, ben türk' üm diyen insan candır.
vala hiç sevinmeyin palulu ise vy halinize.
mazlum doğan ve şeyh sait'tir.
şeyh sait paluludur ve o yaşadığı dönemlerde, palu diyarbakır iline bağlıydı.
edit: araştırmadan yazmayın lütfen!
insanları kürt türk diye değilde hain ve vatansever olarak sınıflandırdığımız zaman ülkesini seven hakiki vatansever olan insanlardır.
büyük çoğunluğu öz yerli değil, komşu illerden göçmedir. yerli olanları ise kürt değil zazadır.
fakat teröre destek veren kürtlerden değil, bu ülkeyle sorunu olmayan insanlardır çoğu.
çoğunluğu alevi olan kürtlerdir.
güncel Önemli Başlıklar