bugün

rte nin imzası beyin amcıklaması geçirtir adama.
el yazısından karakter analizi yapılmaktadır. Bunun güzel yazmakla bir alakası yoktur.
Yazının koyuluğuyla, harflerin şekilleriyle yazıldığı el ile alakali olduğunu sandığım konu.
yazının güzelliği kötülüğü değil yazının şekli vurguları vs karakteri belli ediyor güzel yazı yazan güzel insandır diye birşey yok.sallıyorum: bastırarak yazan sinirlidir mesela.
obama'nın karakterini merak ettiren yargıdır.
http://galeri.uludagsozlu...B1n-imzas%C4%B1_82047.jpg
doğru önerme.

güzel yazanlar; şekilci.
bastırarak yazanlar; maddeci.
hızlı yazanlar; sabırsız.
bastırmadan yazanlar; daha önemli işlerim var.
sağa yatık; ilerici
sola yatık gericidir.

eyyorlamam bu kadar. istisnalar kaideyi bozmayabilir. her kuşun eti yenmeyebilir.
el yazım güzel olduğuna göre ben de güzelim diye başlarsan, sonra el yazısı inci gibi ama dünya çirkini bir insan görüp kendi kendine dünyanın kaç bucak olduğunu anlatman gerekir.
yanlış bir önermedir.
ya da ben çok karaktersizim.
Yazının göze güzel görünmesi ile alakalı olmayan önermedir. Yazının silikliği-koyuluğu, harflerin büyüklük-küçüklüğü, harfler-kelimeler-satırlar arasındaki mesafeler, t-l-b-d nin kuyrukları uzun mu kısa mı, yazı sağa mı yatık- sola mı -ya da dik mi, yazının sayfa içindeki organizasyonu-ortalanmış mı, sağ-so-üst-alt boşluklar hangi oranda, bastırılarak mı yazılmış-hafifçe mi karalanmış, her harf karakteristik şekilde mi, metin boyunca yazının şekli değişiyor mu vb...vb...

işte bu ve benzeri şeyler yazıyı yazanın karakteri hakkında çok önemli ipuçları veriyor. Bir çok önemli şirket eleman alımında yazı analizine başvuruyor, boru değil yani. ve maalesef el yazımızı değiştiremiyoruz. yani karakterimizi gizleyemiyoruz. illaki karakterimiz hakkında bilgiler veriyor.
Doğru bir önermedi, örneğin el yazının sağa doğruysa romantik bir yapınız var demektir. Bunun haricinde i'nin noktalarından, o'ların şeklinden veya yazı sıklığından karakter analizi yapan vardır.
Gerçekliğine hayatta inanmadığım durumdur. Bakıyorum yazım çirkin, ama öyle böyle değil baya çirkin. Fakat karakterime bakıyorum baya saf salak, insanlara yardım etmeyi seven bir kişiyim. O zaman elim mi kötü yazıyor, karakterde mi bir sorun var, karakter analizimde mi bir sorun var?
ne kadar doğru bilmem ama şöyle bir testi vardır.

https://onedio.com/haber/...kinda-ne-soyluyor--486448

testin sonunda şöyle bir tespitleri oldu;

''Sen hayatın detaylarda olduğunun farkındasın. Oldukça zekisin ve hayattaki her ayrıntıya önem veriyorsun. Yapacağın şeyleri en ufak pürüzüne kadar planlıyorsun, tam bir kontrol delisisin yani. Aynı zamanda hiçbir şeyi kolay kolay beğenmiyorsun, bu yüzden de mükemmeliyetçisin. Bazıları senin aşırıya kaçtığını düşünse de sen mutluluğun ayrıntılarda gizli olduğunu biliyorsun ve buna göre davranıyorsun. Kısacası sen akışına bırakmayanlardansın!''

bana göre doğru tespit.
yıllar önce bir programda şöyle bir şey duymuştum.
yazının güzel yahut çirkin olması değil, ancak yazının bazı özellikleri kişinin karakteri hakkında ipucu verebilir diye.
harflerin arası açık olanlar daha rahat, harfler birbirine bitişik olanlar ise daha gergin insanlar olabiliyormuş mesela.
güncel Önemli Başlıklar