bugün

genellikle bir erkeğin kız arkadaşını elinden tutarak yürümesi sonuçu doğan durumdur.Bunun erkek erkeğe olan ve kız kıza olan versiyolnlarıda bulunmaktadır.
birbirini tanımayan iki yabancının birbirine doğru yürümesi.

(bkz: zorlamak)
sevgiliyle yapılan en eglenceli aktivite.
eğer kalabalık bir yerde değilseniz hoş olabilecek bir aktivite ama kalabalık yerlerde işkenceye dönen hadise...
eli terleyen biri için kabusa dönüşebilecek hadise.
hemcinsler arasında olduğunda nedense itici gelen eylem.
(bkz: pehlivan yürüyüşü)
sevgilinizinkini tutuyorsanız, elini değilde yüreğini tutuyormuşçasına sizi coşturan eylem,
ilk seferlerinde eller terler, ama bırakılmaz. bırakılırsa, bir daha nasıl tutarım telaşına düşülür, ama bilmezki sevgilisi de onun elini tutmak ister, yüreğine ortal olmak ister. *
(bkz: gençlik yıllarının vazgeçilmezi)

(bkz: hey gidi gençlik)
sevgiliyle beraber sevgiyle yapılan şeydir.

bir de kadrajda kar varsa zamanın durmasını dileyeceğin kadar güzeldir.
erkeklerin başta çekinse de sonradan hoşuna giden aktivite. bu şekilde iki taraf birbirine daha sıkı sıkıya bağlanırlar.
(bkz: karda el ele yürümek)
yaz aylarında sakıncalı olan eylem.. *
yanındaki kızı kaçıracaklarmış hissi yaratan nefret edilesi eylem.
yıl 2008, ay eylül. new york'ta tanıştığım bir çocuk. ondan tek istediğim şey, beni gezdirmesiydi. yabancısıydım şehrin, bir rehbere ihtiyacım vardı ve ona rastladım. gidilip görülmesi gereken yerleri gezdirdi. sohbetiyle geziyi daha eğlenceli bir hale getirmişti. dominikan cumhuriyetinden göç etmiş, ailesi tarafından red edilmiş, kendi ayakları üstünde durmaya çalışan sevimli bir kişilikti. pek sıcakkanlıydı. sebep bu olsa gerek ki, times square meydanında yabancı bir ruhun elini tutarken buldum kendimi. sıcak bir dokunuş, birkaç günlüğüne olsa da kendini yalnız hissettirmeyen bir dokunuştu bu. o sıcaklığı hiç bir zaman unutamam. 4 gün görmüş olmama rağmen o el bana şimdi uzak olsa da sıcaklığını avucumun içinde hala hissedebiliyorum.

bir dokunuş anca böyle özetlenebilirdi. ne kelimelere sığar, ne de zamana. yaşanmışlık tarif edilemez derler, haklılar.
hiç yapamadığım şeydir...
içimde uktedir. korkusuzca sevdiğin kişiyle beraber birlikteyiz mesajı verebilmek.
sen benden bize geçişin en masum göstergesidir.
soğuk havada eldivensiz denenmesi gereken sevgili aktivitesi. eller çözülüne kadar yaz geliyor sonra. evet.
insanın evladıyla yürüdüğü an en güzelidir.
Bugüne kadar yapma firsatimin olmadığı eylemdir. Uzaktan güzel gözüküyo.
Son günlerde o güzel sevgililerde gördüğüm olaya denir. Birde benim gözümün önünde yapmasalar iyi olacak da.
insanın elini terletir.
"el ele yürüdüğümüz bu yolda sen gitgide büyürsen, benim içimde çok beklemiş, çok eski bir yer kanar." turgut uyar.
son zamanlar gördügüm en igrenç şey olan, sevgililerin el ele yürümesi için yapılan eldivenin çıkış kaynagıdır, insanın allah sizi dop etmesin özenti köpeklerrrrr diye bagırası gelir ama dayaktan tırstıgı için yakuşurrr der.