bugün

meksika devleti sik gibi devletmiş. bunu anlıyoruz bu olaylardan.
Gençler meksika uyuşturucu kartellerinin elinde devletin elinde olmayan silahlar var adamlar polisle çatışırken helikopter kullanıyor. Jesus rahmet eylesin polis kardeşimize jesus ailesine sabır versin.
Güney Amerika bizim orta doğu gibi bataklık.
el chapo number 1 sonra yakuza, gerisi hikaye.
foşşik el çopoo.
Polisin Ailesi varsa onlari da yaşatmaz bu canavarlar.
meksikanın escobari iş başında.
Bu hristiyan ülkeleri hep böyle az gelişmiş ve refahtan çok çok uzak işte...
Polis devlete darbe yapmaya çalışmış sonuç bu. Mafyanın devleti, bunu da gördük.
Ne bolgesi ise burasi giris cikislari kapatacaksin tankla tufekle , uyarini yapacaksin masum kadinlar ve cocuklar bolgeyi terketsin diye ve onlari guvenli yerlere sevk edeceksin , son olarak kalan serserilere son teslim olun cagrisi yapip olan oldu olmayan olmadi deyip tank tufek Allah ne verdiyse dalacaksin 1 tane bile canli kalmayacak sekilde yikip gececeksin evleri sokaklari , bak bakalim nasil temizleniyor . Baska ulkelerden askeri yardim almanin cok faydasi dokunur en azindan arada bunlara calisan serefsizler olmaz .
Abd nin meksika sınırına duvar örmek yerine bu ülkeyi kimyasal silahlarini denemek için kullanabilir.
Adami kevgire cevirmisler aq. Bu kadar sadistlerse escobar denilen orospu cocugunun yaptigi gibi arabayi dinamit veya sivi patlayiciyla doseyip havaya ucursalarmis. Bu daha yaratici aq.
devlet istese bir gecede mafyayı bitirir ama yapmıyor neden çünkü hükümet ve adamlarıda parasına bakıyor, ülkeye uyuşturucu geliri geliyor diyor ve sallamıyorlar.

pkk'yı düşünelim. onlarca yıl dağ sıçanları bir süre askerimizi şehit etti, bombalar patlattı. daha sonra ordu bu mezapotamya eşeklerini bi kaç haftada süpürdü. onlarca yıl niye bunu yapmadık o zaman? neden terörü bitirmedik? ordumuz çok mu güçsüzdü eskiden?

özetle devlet çok güçlüdür bunun gibi 3-5 paçavrayı istese temizler ama yapmak istemiyorlar.
Polis müdürleri, müfettişleri amirleri ve senatörlerinden tutun ki bakanlara dek uzayan bir karteli bitiremezler ve bunu neye benzetiyorum biliyor musunuz fetö ile hükümetimize, iç içe yapışık ikizler gibi biri giderse diğeri de gidiyor.
150 kurşunla öldürülmüştür. Şu süreci izledikten sonra güney amerika’nın ortadoğuyu aratacak nitelikte ilkel olduğu kanaatine eriştim.
hakkın rahmetine kavuşmuştur.aklima direkt narcos dizisi geldi.
Şu itin evladını gözaltına alırlarken neden bu kadar naziler ben onu anlamadım. Videodaki kadın rahatça polisin silahını yukarı itiyor, polis evden çocuğu sözleriyle ikna yoluyla çıkarıyor, zorluk çıkaranları gözaltına almıyor. Abi birde kırmızı halı serseydiniz bu it için.

Olan şu zavallı polise olmuş.

Ve ayrıca inceldiği yerden kopsun deyip, topyekûn savaşları gerekmez miydi kartelle? Kartele karşı geri adım atmak nedir arkadaş? Ohal ilan et, gir mahallelerine tankla görsünler ebelerini bakalım?

(bkz: mardin)
Orada sıradan vatandaş olmayı hayal edemiyorum. insanlar ailelerinin güvenliğîni falan nasıl sağlıyor acaba.
Narcos dizisinin eksiği var fazlası yok. Dirayetli devlet adamları olsa bir ayda ne kartell kalır ne başka birşey.
ak trollerin oksimoron olduğu durumdur. biz boşuna mı diyoruz akpkk önce oy için sonra muhalefeti sabote etmek için kimlerle yan yana diye? bir gün meydanları atatürkçülere bırakmamak için pkk'lıları sokağa salarlar, diğer gün seçim olur apo'nun mektubunu okurlar. yetmez ise kırmızı bültenle aranan teröristi trt'ye çıkarırlar. baktılar cari açık çok sıkıntılı hemen pkk'nın gümrüklerinden destek alılar. bence siyasal islam yasaklanmalı, destekçileri de afganistan'a ve yemen'e gönderilmeli.
el chapo'yla ak partiyi bağdaştırarak bize tarifsiz anlar yaşatan yakalanmadır.