bugün

kesinlikle sola meyilli yok yok direkt sola yatmış bir yönetim kadrosuna sahip sözlük. hatta soldan ziyade ateizm, islam düşmanlığı, anti-osmanlı diyebiliriz. zira osmanlı'yı savunmak adına entry girmişseniz ve bunun sonucu olarak çapsız ve ahmak gibi kelimeleri size uygun gören yazarlar ortaya çıkmış bunu da alenen entry olarak yazmışsa. siz uçurulursunuz ahmaklar kalır. yok bi dakka ahmak olan bendim. öyle işte. küfreden değil küfrü yiyen sağcı uçar. öyle de güzide bir ortamdır ekşiciğimiz.

edit flan yaniieaaa: evet sayın seyirciler görüyoruz ki ekşi'de yazar olmuş ya da olamamış ama babasından daha çok sahiplenmiş arkadaşlar mevcut burda bunu anlamış bulunuyoruz. be güzelim yaşanmış bir enstanteneyi anlattım. ya da dur bir dakika anladım sanırım. sana batan sağcı olmam olabilir mi?
osmanlıyı savunan değil,katilamları *meşru gösterme kafasındaki kişiyi uçurmuştur.
isteyenin istedigini me$ru gösterme hakki var zaten sözlügün amacida bu, yani görüs farkliliklari ve bunu formata uygun ifade etmek vs.
ancak kesin olan bu sözlügün sahibi ve moderatörlerinin "sol"dan öte olmasidir, kimi komunist ya da gomunist kimide ateist diyebilir ama biz ihtimal vermiyoruz, belki veriyoruz, öyle ilginc bir olu$um, körler sagirlari agirlar mi neydi, seviyoruz, ama mahlukat demeninde yasak oldugu sözlük, ahanda bu tanim olsun.
son zamanlarda iyice cıvıtmış ve eski güzelliği kalmamış site. artık sadece dinciler-dinsizler kavgalarına sahne olan bir sol frameye ve birbirinden düz yazarlara sahip site. yazık oldu.
geçen haftanın en beğenilen entrysine bakıldığı vakit nasıl bittiğini anlayabileceğiniz sözlük.

kendileri etti, kendileri buldu şerefsizim. o kadar dedim, bu kadar yazar almayın, sıçarsınız dedim. sen kendi işine bak dediler bana.

ek: bir de burdan gidenler buraya bok atıyorlar ya... ilginçsiniz lan.
çok zor ve hatta torpille seçtikleri yazarların etiklerine uymadığını ve hatta sözlüğü ikiye böldüğünü görünce yazar alımı politikalarını nasıl belirlediklerini merak ediyorum.
son 2 3 senedir küfürlü ve igrenc igrenc entry ler giren yazarlari yüzünden bicok bayan arkadasim tarafından beğenilmeyen, eskiye oranla daha cok abaza dolmuş sözlük.
(bkz: pembe sözlük)
Aynı anda hem beylerbeyi rakinın , hemde efe rakının reklamını yapan sözlük.
borsa servislerini yeniden faal hale getirmeye çalışan sözlük.
burada faalı var
imkb başlığı altında inceleyip, irdeleyip, tavsiye niteliğinde olmayan görüşler sunuluyor. * *
yazarlarında hiç bir fark göremediğim sözlük. siyasi ve dünya görüşleri hep aynı. farklı bir ses yok. mesela "aziz nesin" konusunda 7 sayfadada yazılanlara bakıldığında hep aynı insan yazmış gibi. bu kadar aykırı bir yazar için olumsuz yazan yok mu. vay be...

uludağ sözlükte ise, ibneside var şeriatcısıda, komünistide var ülkücüsüde. Çok sesli ve renkli bir sözlük.

(bkz: boynuz kulağı geçer)
uludağ sözlük'ün derdidir. her daim tek derdi.
kalabalık olunca tadı kaçan sözlük. eskiden büyük bir hevesle yazılanları takip eder fikir cimnastiği yapardım yazarla. ama şimdi her delikten bir fare çıkarcasına entry fışkırıyor her taraftan tabi arada kalliteli olan yazılar güme gidiyor.
uludağ sözlük'den sonra çıkan uludağ sözlük özentisi birşeydir. hiçbir zaman uludağsözlükden daha popüler olamamıştır hep gölgesinde kalmıştır.*
eskisi kadar bir numarası kalmayan sözlük oluşumudur. çoğu ekşi klonları daha güzel bir arabirime sahiptir. ekşi arabiriminin hiçbir albenisi yok. ayrıca; o kadar çok ve o kadar çok giri varki. inanın belli kişilerin dışında kimse okunmuyor. hangi birini okuyacak ki adamlar.

fakat, saygımız sonsuzdur ekşiye. çünkü o ilktir.
ibne ve oğlancı dolu sözlük. adamlar eşcinsellik hayvanlarda yok öyleyse sapıklıktır deyu başlık açmış altına da an itibariyle kırkyedi tane entry girmişler. hepisini okumayı midem kaldırmadı ama şöyle kabaca bir baktım hiçkimse eşcinselliğin sapık olduğunu belirtmemiş. tamam başlıktaki önermenin gidiş yolu pek sağlıklı olmayabilir ama haticeye bakmayın neticeye bakın be kardeşim.

töbe olsun gitmem bir daha. gay bar gibi o ne lan öyle.
toplam kullanıcı sayısı tavan yapmış sözlük.

toplam kullanici 107963
..kayitli okur 17
..caylak 73173
..onay bekleyen caylak 18445
..kayip 1013
..yazar 13074
gammaz 776
..moderator 8
..praetor 7
hacivat 4
..diger 20906

şu ana kadar uçurulmuş 20906 yazar. yuh.
ve her gün artan 9. nesiller.
moderatorlerinin, onay bekleyen çaylak'ları sanırım ince eleyip sık dokuyup sonra bozup daha da ince eleyip daha da sık dokuduğuna inandıgım * sözlük...

onay bekleyen çaylak sayısı hergün ama hergün artmaktadır, buna rağmen moderatorler hala günde kaç kişiyi onayladıklarını belirtmemektedirler...
kanimca kontrolu kaybetmeye baslamis sozluktur.
çaylaklarla dalga geçen.
an itibariyle türbanlı kızların yaptığı abukluklarla feci şekilde dalga geçilmektedir. sonu nereye varacak belli değildir.
uludağ sözlüğün idolüdür. kimbilir belki bir gun uludağda onun kadar populer olur.
tam anlamıyla boku çıkmış sözlüktür. bırak yazmayı, insanın okuyası bile gelmiyor.
rakip değildir, çok iyi bir örnektir.
rengi belli, kalitesi belli, anlayış, bakış belli...
kısaca: okunası sözlüktür biz gibi...
bilgi almak istediğinizde google da arattığınız herhangi bir şeyin karşılığını bulunanlar listesinde görebileceğiniz sözlük. lakin şöyle örneklersek;
"turgut özal" hakkında birşey arayan bir öğrenci bu sözlükten bilgi almak istiyorsa sayfalarca entri ve bu entrileri yazan yüzlerce yazarın yorumlarını okumak zorunda, yani kutsal bilgi kaynağı değil, "kutsal geyik kaynağı" olmuş artık. ne diyelim darısı uludağ sözlüğün başına.
arkadaş sende git başka yerde ara ne arıyorsan biz eski sevgili falan onlarla ilgili şeyler yazıyoruz buralarda...