bugün

Gel, Yine Gel !
Ne olursan ol, Yine Gel !
(bkz: 1 missed call)
(bkz: müslüman ol ekşi sözlük yazarı!)*
ekşisözlük teki bu uyarısız ve sebep göstermeden uçurulma, probleminin kaynağı ssg dir, bu herkesce bilinen bir konu.

bu çağrıyı ssg ye de yapıyorum. bak çocuklar bunalıma giriyor, günlerce kendilerine gelemiyorlar, hiç değilse mod'ların bir uyarı mail'i falan göndersin yada uçurunca sebep göstersin. onlar senin hışmına uğramaktan cekinip susuyorlar ben burda bunu dile getiriyorum. dikkate alırsın sanırım.

demokrasiden, haktan hukuktan dem vuran ekşisözlük' e yakışmayan ve demokrasiyle uzaktan yakından alaksı olmayan bu uygulamaya son verdiğinde, ekşisözlük'ün kendi içindeki çelişkiyi de ortadan kaldırmış olcaksın.

o zaman entry ve başlıklardaki hak, hukuk ve demokrasi temelli eleştirilerde bir anlam kazanacaktır.
ekşisözlük yazarlarını uludağ üniversitesi kuru pilav şenliği' ne, davet etmek için, açılmış bir başlık olmasına rağmen, gün olmuş harman olmuştur. başka bir çağrı için de kullanmak gereği ortaya çıkmıştır.

çok merak ettiğim bir konu vardır.

tepenizde hiç bir sebep gösterilmeden uçurulma korkusu, demeokles'in kılıcı gibi dururken, orada nasıl yazabiliyor, nasıl gönül rahatlığı ile uyuyabiliyorsunuz.

bu durumla karşı karşıya kalmış pek çok yazarın ağlayıp sızladığına şahit oluyoruz. sizlerde entry lerinizle, aşırıya kaçmamaya dikkat ederek, korku içinde birşeyler yazıp eleştirmeye çalışıyorsunuz.

ama o korku o kadar belirgin ki, arkasında "aman beni de uçururlar" duygusu gizli.

şimdi bunların ışığında size diyorumki, bu dikta zihniyetini değiştirmek için çaba göstermeniz gerekli, hepiniz okumuş yazmış çocuklarsınız, hatta pek çoğunuzun niki ingilizce, ingilizce de okuyup yazmışınız, anlıyabiliyorum yani.

böyle mekanik, böyle insan ruhuna aykırı, bir uygulamaya ses cıkarmamanız, cidden şaşırtıcı.

bu konuda uludağ sözlük ten örnekler verip canınızı sıkmak istemiyorum ama bulunduğunuz eğitim ve bilinç seviyesinin hakkını vermeniz gerekir diye düşünüp hepinizi gözlerinden öpüyorum.
ne için çağrı yapıldığı belli olmayan şapkadır.

(bkz: uludağ üniversitesi kuru pilav şenliği)
(bkz: lafı çevirmek)
(bkz: eksi sozluk kadar tas dussun basiniza)
bizi siz çağırdınız diyerek tozu dumana katacaklarsa gerek olmayan ulak...
neden sorusu gelir akla.
e biz kendi yazarlarimizi kendimiz yetistiremiyceksek ne ise yariyoruz ki burda?!
cagirmayalim kardesim biz bize yeteriz... **
ekşi sözlüğün zirveye ulaştığı, artık gidecek pek yeri kalmadığından hareketle, yeni ufuklara yelken açılması gereğini ortaya koyan öneri.
ekşi sözlükteki yazar kişileri çağırmayı amaçlayan şapkadır.