bugün

iyi bari ekşi rokete bindirmemişler.

uludağ alır. ekşiyi sevmem.
açık ara ekşi'dir de, bunu eleştiren ne olduğu belli olmayan trolle bakınca; ''hassiktir ibne'' diyesi geliyor insanın.
bu amipe mi kalmış bu işler? peh.
görsel
görsel
Not:ekşide bir sayfada 10 entry var. Ortalama 37×10=370 entry.
vs nin kazanacağı karşılaştırmadır. 3-5 sene önce olsa ekşi uzak ara alırdı ama orası da çok farklı değil artık. sadece moderatörleri işlerini yapıyor burası gibi saldım çayıra mevlam kayıra durumu hala yok.
Sosyal medyadaki etkileşim sayılarından bile sonuç bellidir

görsel

görsel
ikisinde de hesabı olan biri olarak söylüyorum burada yazar olduktan sonra ekşi’de pek yazmamaya başladım. uludağ mahalle kahvesidir, ekşi kalabalık zincir coffee shop’tur. uludağ’da salçalı makarna yersin, ekşi’de penne arabiata. ulu’da yazarları tanırsın, ekşi’de kalabalıkta kaybolursun. ulu’da arkadaşınla konuşur gibi yazarsın, ekşi’de kitap yazar gibi. ulu’da kolanı tek kullanımlık plastik bardağa koyup kordon’da arkadaşlarınla oturduğunda ettiğin muhabbet döner, ekşi’de coca cola cam şişe. ulu’da bira içersin, ekşi’de margarita. ikisinin ortak paydası rakıyla, türk kahvesi oluyor bu durumda. ulu’nun kötü yanı inançsızlara saygısı olmayan bir kitle barındırması.
Ekşi de Lağım çukurudur.

Bazen basliklara bakiyorum. Cehalet, aptallık gırla gidiyor. Buradan farkı yok. O yüzden tanıdıgın çöplük tanımadığın çöplükten daha iyidir diyerek uludağ diyorum.
Ekşide de yazarım burada da. Bazen sıkılıp buraya takılayım diyorum aman Allahım ne salaklıklar, ne ergenlikler ne mallıklar.

Ekşi sözlük Messi ise uludağ sözlük halı sahada adam eksikliğinden tek maçlığına kaleye alınan şişkodur. Aradaki fark işte tam olarak bu kadardır.
ikside hikaye.. eskiden olsa inci derdim orasıda bok oldu.. alışkanlıktan ara ara giriyorum.. ama genelde tw de takılıyorum şu sıralar adam gibi bi sözlük olsada salsak diğerlerini
iki tane aşırı kasıntı, saplantılı biçimde fikrini dikte etmeye çalışan ameleler ve kaşarlar platformu. Ne varsa doğruculuktan, dürüstlükten şaşmayan lise çağı gençlerde var yine. inci diyorum.
Ben kazananı belirleyemedim.
Kim alır?
ikisi de çöplük. ekşide yazarlığım var. burada yazıyorum.
ikisi de çöplük.

türk gençlerinin kolektif bilinç yapısı ortaya bir sözlük çıkaramayacak kadar dar ve sığ.

anca kaliteli bi troll/magazin sayfası çıkar bu yapıdan.
buradaki ortamı ekşide bulamazsın.
Ekşide hayvan gibi linç yiyebilirsin. O yüzden uludağ.
ekşi adıüzerinde ekşidir. yeminle bak. millet, kavgacı, kıskanç, toleranssız ve tarafgirdir.
mesela sol görüş aleyhine yazdırmazlar. sürekli öyle yazarsan da silerler.
bu kadar demokrasiden uzaktırlar.
ben, politik tarafı olmayan biri olarak zaman zaman sağı, zaman zaman da solu eleştiririm o yüzden pek çok hesabımı silmişlerdir. kısaca despotturlar.

uludağ, kalabalık değil, en kötü tarafı bu. diğer bir zayıflığı entrylerin %70 i ilk seviye entryler yani herkesin aklına gelebilen entryler. ekşi de bu oran % 50 civarında. yani ekşide entry okuduğun zaman aaa bunu yeni duydum ya da farklı bakmış dediğin enrty sayısı daha fazla.

sonuç olarak ekşi yaşanması zor bi yer. o yüzden orada yaşamıyorum. uludağ her şeye rağmen daha yaşanılası.

bir de şu durum var.
ekşi de bi başlıktaki ana temayı anlamak için yüzlerce entry okuman lazım. ama uludağa bakarsın hemen okursun entryleri az olduğundan tabi. olayı anlayıverirsin.
yani ekşi de biraz kuru kalabalık var.
Ekşi sözlükte fastpay başlığına "kazandığımız paraları nerede harcarız bilen var mı" yazarsın. Cevabını fastpay ekşi sözlük kurumsal hesabı verir.

Uluda eski hesaplar Eryaman bilmem ne dişçisinin reklamı için canlandırılır.

Aradaki fark budur.
Şimdi açık konuşalım.
Hangisinde daha çok abazalar var?
Uludağ Sözlük'te.
Kadın abazası ayrı erkek abazası ayrı.
Şekil olarak hangisi güzel?
Uludağ Sözlük.
Yazarların yazdıkları olarak?
Ekşi Sözlük.
Daha aktif hangisi?
Ekşi Sözlük.
Hangisinde kafa izni var?
Uludağ Sözlük.
Hangisinde donuz var?
Uludağ Sözlük.
Hangisinde daha kolay yazar olunuyor?
Uludağ Sözlük.
Hangisinde misafirler var?
Ekşi Sözlük.

Maç kaç kaç bitiyor?
Ekşi:4 Uludağ:4
Maç berabere.

Ama Ekşi Sözlük'ün yeri benim için her zaman ayrıdır,ki burada yazan bazı yazarlar için de öyledir.
eksi sözlük sozluk olmaktan cikmis lincsozluk olmaya dogru yol aliyor burasi daha cezbedici. 2015te bir hesap acmistim o zamanlar pek anlamazdim silik yemis hesap bu yil katildim araniza ama ekside boyle ortam yok, incisozluk ise tam kanka isi sozluk her telden kufur var burada hepsi ideal bicimdedir.
Biri Twitter'ı kopyalar diğeri de onu kopyalar.
Bugün ekşi’de bi telegram grubuna girdim hayatımda bu kadar aptalın birarada bulunduğunu görmemiştim gerçekten. bundan sonra ölene kadar buradayız.
entel görünmeye çabalayan abazanlar sözlüğü vs neysem oyum abazanları sözlüğü *
Ekşi alır.
uludağ sözlük tabi ki ne kadar solcu varsa ekşi sözlükte ve yine aynı şekilde sırf entelektüel gözükmek için çok iyi olan şeyleri bile beğenmemiş gibi yapıyorlar.
(bkz: Atatürk vs inönü)