bugün

sözlük formatımız sağ olsun 1 5 diye gösteriyor. 1,5 olacak o ya neyse işte...

önceden belirtmiştim. gittikleri yol, yol değil diye. uyarmaya çalıştım olmadı. dozumu arttırdım olmadı, hakarete varan sözler sarfettim yine olmadı. olmadı, olmadı, olamadı... üstelik her defasında inanç sahibi insanlar (sadece müslümanlar için söylemiyorum. hristiyanı da musevisi de) at gözlüğü takmış kişiler olarak adlandırdılar. ilgili entryim için;

(bkz: ekşi sözlük/#13329570)

şimdi sözlük içindeki başlıkları neler? buyursunlar;

http://www.eksisozluk.com...ine+hakarete+1.5+y%c4%b1l

okuyoruz yorumları. vay efendim şeriat, savcılar, diğer örnek davalar... akabinde bir nevi geri vites. bu ülkenin hukuku vardır. kanunları, kararnameleri vardır. "ben bilmiyordum" şeklinde bir özür kabul edilmez, edilemez. kanunlar neyi gerektiriyorsa o ceza verilir. aihm'ye taşıyacaklarmış efendiler de aihm ülkenin kanunlarından üstün değildir. t.c. kanunlarındaki boşlukları doldurur ki söz konusu konu ile ilgili boşluk yoktur. her şey açık ve nettir.

1,5 yıl ceza istenmesi de 1,5 yıl ceza verileceği anlamına gelmez. iyi haliydi, suç unsuruydu, şuydu-buydu 1000tl civarına çevrilir ve ertelenir. kanımca önemli olan suçun toplum üzerindeki etkisi ve sonuçlarıdır.

edit: madde-125; http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html
çok doğru bir cezalandırmadır. hiç kimse bir kesimin veya bireyin din ve vicdan özgürlüğüne hakaret edemez.
cumhuriyet' in hukuk sisteminin verdiği ceza. beğenmeyen beri gelsin.

edit: kahrolması gerekenler, el kahhar ismi şerifinin sahibi zatı zülcelal tarafından kahru perişan edilecektir şüpheniz olmasın. allah cc nurunu tamamlayacak merak etmeyin.
inşallah burda benim kutsalım olan lat,menat,uzza'ya hakaret edip asasıyla kıran bazı kekolara da sıra gelecektir.o kalkan elini indir önce canısı, bide hoşgörü deme çakarlar ağzının ortasına.

1000 yıla kalmaz mit olacak şeyler hakkında istenen ceza.helva yapın lan şekeriniz düşmüştür.
çok iyi olmuştur.umarım bundan sonra 'yorum' ve 'hakaret' kavramları hakkında bol bol düşünürler.
cezayı veren bu ülkenin çağdaş üniversitelerinden, okullarından mezun olmuş yüce hakimler. böyle bir karar verilmiş ise insanlar hukuka boyun eğecek. dine hakaretin ceza gerektiren bir suç olduğunu öğrenecek. yok eğer ben hukuk filan tanımam diyorsa suriye hemen yanımız siktirin gidin.
toplumunun %99'u müslüman olan bir ülkenin kutsal değerleri bellidir. üstelik azınlıkların (ki azınlıklar da belirlenmiştir) inançları da yasalar ile korunmakta. kalkıp hala "efenim benim kutsalım inek. ben hinduyum" dersen de ağzının ortasına daha önce hamam böceği öldürülmüş terlik ile dik bir açıyla vururum arkadaş!

neyin kaç yıla ne olacağı önemsizdir. bugünün kanunları bellidir. hakaret edersen de gereği yapılır, yapılacaktır.
"sana makine müendisi olamazsın demedim, (bkz: insan) olamazsın dedim"
sözlüklerin düşüncelerini serbestçe ifade etme yeri olmadığı anlamına gelmektedir. Yanlıştır olmamalıdır , sözlüğün amaçlarına aykırı hareketlerdir. Mevcut akepe hükümetinin interneti bile yönetim altına alma hareketlerinden sadece biri.
Bu gün duyduğum en güzel haberdir. kafalrının din diyanetten kaldıramayan zihniyetin bir ürünü olan ekşi sözlük sonunda hakl etti cezaları alacaktır diye düşünüyorum. fark etmez. trollerle dolu bir yerde böyle sorunlar çıkacağı kesindi. kendilerine göre "orta çağ düzeni" dedikleri 2011 e ; kendi kurdukları Dünyanın vebalı insanlarının düşüncelerinden daha ileri değil.

Ayrıca http://arshimet.wordpress...te-dine-hakarete-1-5-yil/
kafa yanlış diyoruz, kafa 1500 yıl geriden geliyor.öğreneceksiniz; sübyancılığı lanetlemeyi de hoşgörü kavramını da hümanizmi de...
yavaş yavaş.elin oğlu norveçte norveç bayrağı dahi yakabilirken at gözlüğünü çıkartmayı öğreneceksin.öğrenme sürecin acı dolu olacak, sağa sola çarpacaksın.6 yaşına gelmiş evladının çüküne saldırmayı bırakıp hümanizme yakın durursan, bir gün "islamofaşizm" diye çığlık atan insanların çığlıklarının kesildiğini bile duyabilirsin.ama bu sefer ölmeyecekler.

karikatürlerede tahammül etmeyi öğreneceksiniz, heykellerede.her şey sırayla.nasıl engizisyon zihniyeti bugün aya çıktı, recm kafası da yücelir elbet.adım adım.

bir gılman gördüm sanki?

"ay kutsalım yandı" zihniyetinin ürünü.yazık

aşağıdaki videoyu izleyip midenin bulandığı zamanda gelecek elbet.her şey sırayla:

http://meeurl.com/ff1ded
az bile istenmiştir. bazı sözlük yazarları, bütün misyonları buymuş gibi din, peygamber karşıtı entry ler giriyorlar. başka işiniz yokmu kardeşim, dünyaya geliş sebebiniz bumu sizin? cosmos bir peygambermi gönderdi size. siz özele mesaj döşenmedikçe rahatsız etmiyorsunuz beni, inançlı insanlar neden batıyor size. yok sübyancıymış, yok tacizciymiş, pedofili olanın sizce gerçekten inancı varmıdır, yoktur lan. o da allaha inanmıyordur aslında.
her platformda allah yok, peygamber yok, din yok, bikbikbik. ateistin türk olanı böyle bokumsu bişii oluyo demekki.
siktirin gidin, herkesi kendiyle başbaşa bırakın.
(bkz: sikmeseler bari)
"din" adı altında verilen tüm cezalar gibi saçma olan cezadır. bu sistemin adı şeriattır.

satanizm'de bir din ve bırakın sözlüğü görsel ve yazılı medyada bile satanizm hakkında herkes atıp tutmuştu zamanında. o zaman bu da bir suç olmalı ve ceza verilmeli. neden kimse kılını kıpırdatmadı o zaman.

ülkemin geldiği duruma şaşırmıyorum iran devriminden sonrada iran bu şekilde yavaş yavaş şeriata geçmişti. bizde o geçişi yaşıyoruz.

(bkz: sikmeseler bari)
hakimler allah'ın ve dinin varlığını somut olarak kanıtlarsa ceza verebilir diye düşündüğüm ceza. dine hakaret gibi şeylerin davası, cezası olmaz diye düşünüyorum. bu insanlar toplumda dışlanabilir, eğer varsa cehennemde yanabilir ama insan bir insana -birilerine göre olmayan- dine sözde hakaret etti diye dava açamaz diye düşünmekteyim. eğer laik bir hukuk sisteminde yaşıyorsak bu gereklidir.
kamu vicdanı falan ile de bu konunun alakası yoktur. kamu vicdanı arıyorsak, alkol içen herkes dine hakaret ediyor allah'ı yok sayıyor demektir. illaki din saçmadır kelimesini bağıra çağıra söylemek mi hakarete girer?

biraz zeka kullanılarak düşünülmelidir. umarım bu makina mühendisi arkadaş savunmasını iyi düşünür.
allahın gelip bana hakaret ettiler diye şikayetçi olması lazım teknik olarak. x sözlükteki herhangi birisine vekaletname verdiğine inanıyorsa müslümanlar o başka tabi
(bkz: sen bana pic demişsin)
bir benzeri icin;

http://www.facebook.com/#...o.php?v=10150472541933957

tanim: devir eline, diline, beline hakim olacaksin devri.. had bilmek önemlidir 1,5 yil az bile..
sanal ortamı bulunca söylediği/yazdığı şeyin ciddiyetinde olmayan bir çok ergenin kendine gelmesine sebep olmuştur. bir şeyler yazıyorsanız bunun bir sorumluluğu vardır. neticede evinizde günlüğünüze değil binlerce kişinin okuduğu yahut okuyabileceği bir alanda yazıyorsunuz. soyutları somutlaştırın kafanızda.
(bkz: sikerler kamil hepimizi sikerler)
dine hakaretin boyutu önemlidir. insanların Kutsal kitabımızın yorumlanmasındaki mantıksızlıkları dile getirmek düşünce özgürlüğüne girer. Zira düşünce özgürlüğüne kısıtlama yada ceza getirmeye kimsenin hakkı yoktur.
kimsenin önderine, dinine hakaret edilemez. inanmıyorsan inanmıyorsun, ben ateistim kızlar demenin bir anlamı yok. herkesin inancı kendine. inananlara saygı lazım, inanmıyorsan susmayı bilmek gerek.

ekşi sözlük üyeliğimi sildim. sebepleri çok basit: dine hakaret. atatürk'e hakaret. pkk sempatizanları. umarım sadece din'e hakaretten dolayı yargılanmaz ekşidekiler.

geçen gün gördüğüm bir başlık. 10 kasım'da idi yanlış hatırlamıyorsam.

"ayyaş bir diktatörü ağaç dibinde sikmek"

böyle bir başlık açılmasına izin verilmiş ve bir dolu yorum vardı. en az bu başlığı açan kadar modlarda suçlu.

pkk sempatizanlarının hakaretleri zaten hiç bitmiyor. sadece ekşi'de değil. Burada da var o durum. acilen buraya da bakmalılar. burada dine hakaret çok olmasa da atatürk'e hakaret çok oluyor. bunu engelleyecek tek şey de hapis sanıyorum.
(bkz: sözlük terk)
başlık: ekşi sözlük te dine hakarete 1 yıl 6 ay hapis cezası olarak değişitirlemesi ceza hukuku açısından önemlidir.
söz konusu cezanın vatan gazetesinde yer alması ve diger gazetelerde adının bile anılmaması son derece ilginç bir durum. işin ilginç tarafı aynı gazete brazzerstan aldıgı videoyu " kadına tecavüz eden polis " diyerek yutturmaya çalışmıştı aylar önce. tabi aynı link ekşide paylaşılmıştı. muhtemelen gazetenin editörlerinden biri kafasını fazla çalıştırıyor ne kadar tık o kadar köfte.
din olayını, insana hakaretle bir tutan bir mantığın destek verdiği ceza istemedir. hukuk dünyaevi işlerine ceza veriyor diye biliyorduk bizler. vatan dünyeevi, atatürk dünyaevi, kişiler dünyaevi. ama allah'ın ve dinin varlığını kim somut ortaya koyabilir. bakın somut diyorum soyut demiyorum. neyse bana da dava açmasalar bare.

peki ateistlere hakaret edenleri ne yapacağız?