bugün

şimdi efendim, bunun marketlerden ya da fırınlardan alınanları elbette ki güzeldir fakat daha güzeli için size adres vereyim.

kuzey otobanı'ndan, istanbul havalimanı istikametine doğru devam edin. havalimanını geçin ve bir süre daha hiçbir yere sapmadan yolu takip edin. kestanelik tabelasından içeri girin ve kestanelik'i de geçip dümdüz yolu takip edin. çanakça'yı da geçtikten sonra dağyenice köyü gelecek; o köyün sonunda, solda meyve sebze satan, turşu falan satan bir abla olacak; orada durun. şadiye abla evde ekşi mayalı ekmek yapıp satıyor.
öyle güzel yapıyor ki, sadece bu ekmekle bile beslenebilirsiniz. ağır, sıkı sıkı, oldukça lezzetli bir ekmek.
Tereyağ ile bombaya dönüşen ekmek. Harika.
Dün fırından yeni çıkmış dumanı üzerinde bir adet ekşi mayalı ekmek satın aldım. Poşetin içindeki ekmeği arabamın bagajına koydum. Daha sonra araca binip yan koltuktaki ablam ile muhabbet ede eve eve doğru yola çıktım. Bi anda araçta ağır bir ter kokusu duyumsadım ve ablamdan şüphelendim. Ama koku ondan gelmiyordu ablam mis gibi kokuyordu. Ablam da kokuyu almaya başladı. Sonra araçtan indik ben bagajı açıp ekmeği almak üzere bagaja kafamı soktum ve kokunun poşet içindeki ekmekten geldiğini fark ettim. Meğer Poşet içindeki ekmek terleme yapmış sarılı olduğu kağıt yaş olmuş.
en sağlıklı ekmekmiş.

görsel
görsel

Affedin, gömüyorum.

Süt de olaydı iyiydi.
görsel
Biz hep uludağ mayalı ekmek yediğimizde dolayı bizi ilgilendirmeyen ekmeklerdir.
Eksi mayadan yapılan tam bugday ekmegidir.
görsel
güncel Önemli Başlıklar