1. .
  birçoğumuzun iki yüzlülüğüdür bu durum. çok muteber bir kredisi vardır çoğumuzun nezdinde eksi'nin, ama yıllardır bu hükmünü kaybettiğinden, ssg'nin paraya tamah etmeye başladığından guru ile birlikte despotluk imparatorluğu kurduğundan dem vururuz, demediğimiz kalmaz ama eksi sözlük yazar alımlarını açıverince hemen kapağı atmanın derdine düşeriz. Yani muhaliflik kanımızda ancak o eleştirdiğimiz statü bizde olmadığı sürece vardır. Ne zaman ulaşırız eleştirilerimizin ardı arkası kesilir, doğan'a saydıran tuncay özkan'ın aydın doğan'ın elini öpmesi, sabah'a söven fatih altaylı'nın sabaha transfer olunca doğan'a giydirmesi gibi buram buram riyakarlık, sahtekarlık kokar.
  3 -1 ... zabalaynn
 2. .
  ikiyüzlülük olarak görülmemesi gerektiğini düşündüğüm önermedir. bir kişinin bir şeyi istiyor olması onu eleştirme ve giderek ona sövme hakkını elinden almaz\almamalı. bu durumu açıklayan bir çok örnek bulunabilir. aslında rekabeti tatlı kılan şey de budur. avamı tabirle bu elin mahkum olmaması hali kişiyi sorgulamaya, eleştirmeye, sövmeye iter.
  burada meyveli ağaç misalini hatırlayıp geçici bir süre kedi-ciğer benzetmesini rafa kaldırmalıyız.

  mesele alican üniversitesine hergün ağza alınmayacak küfürleri basar. lakin aynı zamanda bu okulu bitirmek için de gece gündüz çabalar.

  örnekler çoğaltılabilir.

  aslında biraz mantıklı düşünüp adam gibi yazılar yazsa herkes burası daha okunubilir bir ortam olabilir.
  bizdeki aşağılık kompleksi olmadığı müddetçe tabi.
  yazarlar bir nevi asıl enerjilerini olmayan bir şeye saklıyor. bence burası da uygun.
  1 ... uvjb
 3. .
  bir oraya adımımı atayım hepinizi zikicem diyen yazardır.
  ... akmai
 4. .
  ekşi sözlük'deki genç kullanıcıların buradakiler için düşündükleri şey. hoşlarına gidiyor, öyle düşünmek. akıllı başlı kullanıcılar ise, uludag sozluk de diğerleri de başarılı olsun, iyi şeyler yapsın diye umuyorlar. ekşinin ikiyüzlülüklerine tahammül etmek zorunda kalmamak için, bir gün kapısını çarpıp çıkmak için bunu istiyorlar.
  1 ... oteki turkiye
 5. .
  tümüyle sözlüğe sövüyorsa yanlış ancak örneğin moderasyon eleştriliyorsa, bir bugın bitürlü düzeltilmemesine kızılıyorsa, aşırı kuralcı olduğundan dert yanıyorsa doğru veya yanlış bu tip eleştriler normal karşılanmalıdır. nitekim az çok burda da buranın yazarı olsak da eleştriyoruz biçoğumuz görülen yanlışlıkları, yanlılıkları vs. ekşi sözlük'ü diğer sözlüklerden ayıran ve hatta diğer internet sitelerinden ayıran şey ise okunma istatistikleri, bi insan elbette yazdıklarının okunmasını, daha çok sayıda kitlelere ulaşmasını ister, bu birşeyler üreten herkesin en temel isteklerinden birisidir kişi bunun aksini iddia etsede. misal bi müzisyen albümünün çok satmasını istiyor, yaptığı müziğin daha çok insana ulaşmasını istiyor, bunun da yollarından birinin müyap olduğunu düşünüyor, ama müyap'ı da eleştiriyor, olamaz mı? pekala olabilir, bu da aynı şeydir. hali hazırda ekşi sözlüğün okunma sayısı ulu+itü'nün toplam okunma sayısının 5 katı gibi bir oranda çünkü.

  http://img233.imageshack.us/img233/1997/alexabt8.jpg
  -1 ... zedx