1. ?.
  saçma bir durumdur. sıkı durun arkadaşlar ekşi tahtını bize devretmek üzere.
  2 -2 ... darkranger
 2. 1.
  (bkz: jurnal sozluk)
  1 ... abd i acz
 3. 2.
  olsa olsa bir bug olacak durumdur. birbirine ayar olan yazarların entrylerini sildirme mücadelesine dönüşmesinden korkulmaktadır.

  ah ekşi ah, bu gece yaptıklarını asla unutmayacağım.

  hayır beni zikmedi.
  1 -1 ... der meister
 4. 3.
  şaka değil gerçektir. az önce, yıllardır girmediğim hesabımdan bakıp gammaz olduğumu gördüğümde kısa bir şaşkınlık yaşamışımdır.
  3 -1 ... madrid ulku ocaklari reisi
 5. 4.
  cümle sonuna nokta koymayı bilmeyen, komik bi entry girdikten sonra sonuna ' :D:D:D ' şeklinde şeyler yazan yazarlar, nasıl gammazlık yapacaklar çok merak ediyorum.
  3 ... the man who wasnt there
 6. 5.
  (bkz: çok da sikimde)
  -1 ... maturin
 7. 6.
  çaylakları etkilemediği için heyecan yapılmaması gereken hadise.
  1 -1 ... materyalist imam
 8. 7.
  moderasyonun uyguladığı bildiğin sazan avı gibi görünen durum. akıl var mantık var; herkes gammaz olacak entryler bütün yazarlar tarafından gammazlanacak, 8 moderatör bu gammazlanan entryleri silecek, hayvan gibi zaman kaybı olacak. ekşi sözlük moderasyonu bunu yapmayacak kadar mantıklıdır*. en olası amaca gelince**; bu gammaz olan yazar/sazanlardan bazıları ilgisi olmayan entryleri gammazlayacak ve moderasyon yanlış gammazlanan entryleri bahane ederek o yazarı sözlükten uçuracak, sözlükteki yoğunluk azalacak, sözlük hızlanacak, format bilmeyen yazarlar daha kolay bir şekilde ayyuka çıkacak.
  4 ... fiammetta