1. 1.
  uludag sozluk olmaktır. bunu açık açık belirtmesiyle de zekice bir harekette bulunmuştur.
  ilk duyulduğunda insanlarda kötü çağrışımlar yapabilir fakat ekşisözlük'ü bir model olarak düşündüğümüz zaman, o modeli benimsemiş bir internet sitesi olarak karşımıza çıkar ki hoş bir görüntü olur..
  1 -1 ... eldaina
 2. 2.
  (bkz: sadece senin olmak)
  ... gerko
 3. 3.
  'eksı sozluk sıze baba dıyebılır mıyım' durumudur.
  1 -1 ... twor
 4. 4.
  önemli olan ambalaj değil içindekidir. Her janjanlı pakete aldanmamak lazımdır. Uludağ sözlüğün farkı ortadır.
  3 ... getirmebenioraya
 5. 5.
  eskiden sadece selpak vardı ama şindi yüzüne bakan yok. kalite ilk çıkan değil karizma ve seviyeli olandır.
  1 -1 ... dermatolog
 6. 6.
  ekşisözlük klonu olmak, sorunsal ya da modeli konulu birçok başlık açmaktan vazgeçememek, özgün olamamak olsa gerek. ha bir de swh var tabi.
  -1 ... krmyrdsn
 7. 7.
  kopyası aslını aratırönermesinin tam tersi bir durumdur.*
  -1 ... ölüler kitabı
 8. 8.
  yakında ekşi sozlugu geçmek demektir (biraz zaman alabilir tabi)
  -1 ... bilinmiyor
 9. 9.
  bunu başından beri kabul etmek büyük olgunluk ve ciddiyettir.
  ama aynı sayfa formatına sahip olmayıda beraberinde getirmeli midir diye düşündürür insanı.
  -1 ... lusi
 10. 10.
  insanların konuya tamamen yüzeysel bakmalarının bir sonucu olarak hoş karşılanmadığı ama aslında gayet normal bir hadisedir. dünya üzerindeki maddesel her olgunun zaten bir benzeri, esinlenmişi mevcuttur. toplumların ve bireylerin ekonomik yaşamları içerisinde rekabet ve buna bağlı olarak çeşitlilik her zaman mevcuttur. her ürünün, fikrin esinlendiği başka bir olgu olmalıdır. kopya ile klon arasındaki farkı da burada gözardı etmemek gerekir. kopya olarak lanse edilmek demek, sözlükler açısından düşünülürse, yazılan herşeyin de aynı olması demektir ki bu da ne mümkündür ne de mümkün olsa bile hoş karşılanacak bir husus değildir. ama nasıl bir çok araba markası varsa ve hepsinin de amacı dört teker üzerinde yolcuları bir yerden bir yere taşımaksa, sözlükler de insanların fikirlerini sunacağı bir sanal platformdur. her araba markasının farklı içerikleri, farklı avantajları ve dezavantajları, özellikleri varken her sözlüğün de farklı içerikleri, yazıları, bilgileri ve verdikleri vardır. kimse önce ford markası vardı o yüzden skoda tu kaka, kopyacı ipneler, hepsini öldürelim pislikler diye düşünemezse aynı şey sözlükler için de geçerlidir. o zaman yahoo, google ve diğer arama motorlarını da aynı mantalite ile kritize etmek gerekir ki bu sadece bir örnek binlerce örnek içerisinden. kısacası olayın özünü anlamak gerekir, yüzeysel düşünmemek gerekir. hala oturup da "aaa hepsi ekşisözlükten kopya çekmişler, ivrenç insanlar" diyenler de giydikleri iki farklı marka ayakkabıya, ne bileyim iki farklı televizyona baksınlar. belki jetonları düşer, mevzuyu anlarlar.
  1 -1 ... devedikeni