1. 1.
  aşayamayacak olmanın farkına varabilmek bile kişinin erdem sahibi olduğunu gösteren bi deyiş.
  2 -3 ... zilzurna
 2. 2.
  bir kabulleniş belirtisi
  2 -1 ... mayonez
 3. 3.
  gün olur devran döner,boynuz kulağı geçer...
  4 -1 ... selmagezinir
 4. 4.
  taşak konusu oLmakLa taşak geçmenin arasında kaLan kısımında biz uLudağ sözLük yazarLarı..Taşak geçme tarafında oLanLar hep ekşi sözLük yazarLarı..OnLarı aşmamız yıLLarımızı aLabiLir...
  4 -1 ... tucimania
 5. 5.
  doğaldır.kimse anasının karnından sözlük yazarı olarak çıkmaz.
  2 -1 ... irishstorm
 6. 6.
  sözlükçü kalitelidir, sözlük değil. bu önermeden yola çıkarak ek$i sözlük şu anda ne hallerdedir görebiliyoruz. bruker ve ötesi cirit atmaktadır. bizim yapacağımız bunu önlemektir. tekrar söylüyorum, kaliteli olan sözlük değil yazarlardır. sonuçta hepsi web sitesi...
  3 ... frozen hopes
 7. 7.
  rakibi geçmenin ilk adımı, onun daha iyi yerde olduğunu kabullenmektir.
  4 -1 ... pilotmont
 8. 8.
  ekşi sözlüğü asamamak ile karıştırılmaması gereken başlıktır. zira ekşi sözlüğü aşmak zordur, 7 senenin birikimi, büyük bir bilgi havuzu ve türkiye çapında çok büyük bir kitle tarafından takip edilmek. Fakat ekşi sözlükçüleri aşamamak diye bir cümle doğru olmamaktadır. oradakiler de buradakiler gibi insandır.
  4 ... devedikeni
 9. 9.
  bir ekşi sözlük klonu olarak uludag sözlügün, bir rekabetin içinde oldugunun zanneden ve bunu kabullenen yazarların yaptıkları işlerin farkına varmamasıyla gelişen ve asimile olmaya yüz tutmak için elinden geleni ardına koymayan beyinlerin,Yaptıgımız bilgi alışverişini ve bizi okuyan kişilere gereksiz bir rekabet degil bizim yazdıklarımızla bilgi almak isteyen nesillere ne kadar güzel bir iş yaptıgımızı göstermek ve örnek olmak yerine,ekşi sözlük şöyle biz böyle yakıştırmalarının gereksiz oldugunun farkına varmalarını,ekşi sözlükle başlayan bir bilgi paylaşımının bu kadar basite indirgenmemesi dilegiyle der,bütün ekşi sözlük klonlarında yazan yazarların aslında bir rekabet içinde olmamasını bu başlıkda vurgulamak isterim.

  Evet tekrar açıklama istegi duymak istiyorum ekşi sözlük kutsal bilgi kaynagı adı altında hayatımıza girmiş ve bize ne kadar güzel şeyler yaptıgını göstermişdir,ekşi sözlük toplumda olan degerleri acımasızca eleştiren bir internet portalıdır,şu yazı çok iyidir bu yazı kötüdür degerlerini kaldırıp aynı şekilde bizimde böyle olmamız gerektigini göstermek isterim, belki kötü bir süreç yaşıyor olabilir yalnız ekşi sözlük de kimmiş biz onlardan daha iyiyiz gibi yakıştırmaları yapmak sürekli okudugumuz ve hoşumuza giden ekşi sözlük yazarlarına hakaret niteligi taşımakla birlikde kendimizi küçük duruma düşürmekdir.Ekşi sözlük iyidir de uludag sözlük kötü müdür? veya itü sözlük iyidir de,nedir.net kötü müdür? tabiki de hayır,hepsi toplum degerlerini kulagından tutup dışarı atan internet portallarıdır.

  Kısacası böyle bir rakabetlerin gereksiz, yapılan olayın ise güzel oldugunu görmemiz gerekmektedir.
  7 -2 ... msnden devam edelim
 10. 10.
  ha gayret bigün bunuda aşıcaz denilesi durum *.
  1 ... karpuzkabugu