1. 1.
  hiçbir şeyi beğenmeyen, kolay kolay artı oy vermeyen tiptir. kendisini sözlüğün ordinaryüsü olarak görmektedir. ayrıca dil bilgisi de gelişmiştir. hiçbir şey bulamazsa, yanlışlıkla yapılan imla ve yazım hatalarandan dolayı eksi oylar. konu güzel olmuş, yazı dili akıcıymış onun umurunda değildir. onun tek hedefi diğer yazarların beğenilen entrylerini eksi oylamaktır. "en son yazar olan 15 eşsiz bünye" haricinde kendisinin hiç girmediği yada giremeyeceği istatistik listesine (belki haftanın en kötü entryleri listesine de girebilir) (iyi yazar olup; arada sırada kötü listesine giren yazarları tenzih ederim) inat eden tiptir. allah böyle kişilere iyi yazar olmayı da nasip etsindir. kaliteli yazarları takip ederek taklit etmeden ders alması gereken tiplerdir.
  2 -2 ... paleface
 2. 0.
  (bkz: eksi oy verene kızınca yazar olduğunu zanneden tip)**
  2 -3 ... baybars
 3. 1.
  aklı sıra yediği ayar sonucu entrylerimi baştan aşağı eksi oylayınca eline bir şey geçeceğini, kendini de yazar sanan tiptir. bütün entrylerimi eksi oylasan nolur a gerizekalı sözlükte karma mı var...
  -1 ... 6.4.r.1.$.h
 4. 2.
  takık, garezi olan yazarlar için söylemek doğru olmaz ama kötü yazıyorsa eksi oyu vereceksin tabi kidir.
  ... kacak kelebek
 5. 3.
  (bkz: ağlayanları eksi oylayasım geliyor)*
  -2 ... karga
 6. 4.
  şu an itibariyle en beğenilen entryleri eksilenen yazar olarak şunu söyleyebilirim ki çok ...mde. ben kendimi biliyorsam ve doğruluk payını biliyorsam elalemi takmamdır. eksi ,artı yok beğenmiş yok beğenmemiş. o arkadaş hepsini eksi oylasın hatta arkadaşlarını da katsın. umrumda bile değildir. eksi oy nedir kıstas mıdır? artı oy alınca mevki mi atlıyoruz. bazı entryler 6 kere artı oylanır ama illa ki biri uyuzluk yapar eksi oy verir. böyle kafa yorarsak paranoyak olup çıkarız. şu bir gerçek ki çok iyi yazarsın 8 artı oy alır bir de eksi oy alabilir. ama 5-6 eksi oy alıyorsan sorun sendedir derimdir.
  ... kacak kelebek