1. .
  sözlükte karşılıklı sevgi ve saygı ortamının tesis edilmesi, küfürün önlenebilmesi için etkili bir yöntem olup, sözlük yönetimi tarafından mutlaka değerlendirilmelidir.

  verilen oylardan hoşnut olmayan bir kısım yazar, olumsuz oy verenleri ibnelikle itham ettikleri yetmezmiş gibi son zamanlarda azıtarak anne gibi, aile gibi kutsallara da sövmeye başladı.

  bu kardeş kavgasına, anarşi ortamına son vermek için, sözlükte huzur ve güven ortamını egemen kılmak için moderasyonu göreve davet ediyorum.

  (bkz: hepimiz eksi oy veriyoruz)
  (bkz: biz ibne değiliz)
  2 -3 ... oyuna devam
 2. .
  gereksizdir.

  kimse eksi oy kullanana ibne dememektedir. ama roman gibi upuzun entryleri saniye aralık bırakmadan oylayan kişi de ibnenin önde gidenidir.
  3 -2 ... karin
 3. .
  (bkz: seri eksi oy veren ibne)
  (bkz: hepimiz ibneyiz)
  2 -1 ... chabert
 4. .
  bu durumda seri eksi veren şeyin yani şahsiyetin modEratör arkadaşlardan biri olduğu kanısına varılır.
  1 -1 ... moostaphius
 5. .
  bir yazar sözlüğün asıl amacı olan bilgi paylaşımına katkıda bulunmak yerine, fikirlerini silah olarak kullanmıyorsa, beğenmediği yazarın entrylerine karşıt argümanlar üretmek yerine eksi oy butonuna sarılıyorsa, ya sözlükte işi yoktur ya da harbiden ibnedir, çaylak yapılmasında da bi beis yoktur.

  ama mevzu bahis, yazarın kişisel sayfasına kadar girip, ne var ne yok eksileyen, aylar yıllar öncesindeki entrylere bile salça olan ibneler olduğu için, spontane eksileyen yazarların müsterih olmasında fayda vardır.
  1 -1 ... kill for you
 6. .
  (bkz: pist müsait sağa sola çarpmadan in)*
  ... sustum