1. 9.
  ingilizce terimleri, ingilizce şarkı sözlerini, yabancı bir çok kavramı da bilgi olarak sözlükte bulundurmanın sözlüğün içeriğini arttıracağını, fakat asıl dikkat edilmesi gereken konunun türkçesi olan kelimelerin ingilizcelerini kullanarak dilimizi yabancılaştırmamak olduğunu düşünmek gerekir.

  (bkz: cumle icine ingilizce katma takintisi)

  yaratacağımız fark da dilimizi iyi kullanmak olmalıdır.
  3 ... devedikeni
 2. 10.
  ingilizce bilmediğim halde kesinlikle desteklemediğim kampanya. ancak türkçe dışında başka dilde entry giren arkadaşlar yanlarına türkçe manalarını da yazarlarsa hepimiz bilgimizi arttırırız diyorum.
  2 -1 ... aabi
 3. 11.
  takintili kampanya... eksiden calmak kadar sorunlu ve obsesif bir harekettir, eksiden farkimiz olsun diye feryad etmek.
  yasadigim yer hasebiyle, hayatinin her dakikasinda ingilizce ile ic ice olan bir insan olarak boyle bir kampanyayi mantikli bulmamakla kalmiyorum; arapca farsca fransizca italyanca almanca her turlu baslik acilsin, bildigimiz kadariyla anlatalim bilmediklerimizi ogrenelim derim.
  3 ... child
 4. 12.
  Başlık Türkçe olsa da yazılanlara entry dediğimiz için baştan kaybedilen kampanya.
  3 -1 ... italiano
 5. 13.
  dilin vatan bütünlüğünü sağladığı düşünülürse vatanını milletini seven bütün yazarların destek vereceğini düşündüğüm kampanya.
  1 -2 ... kekistanlihobbit
 6. 14.
  (bkz: eksi den farkımız olsun ingilizce kullanıcı adı kullanmayalım)
  (bkz: eksi den farkımız olsun tatlı olalım)*
  (bkz: eksi den farkımız olsun acı olalım)*
  ... janjan
 7. 15.
  gereksiz bir kampanya.boyle basliklarla,boyle kampanyalarla uludagsozlugu ezik gibi gostermek yanlis.eger bir farkimiz olcaksa daha fazla entry girerek,daha fazla caba gosterilerek olur.itusozluge baktigimizda onlar da turkceye ozen gosteriyolar.ozen gosteriyolarda ne oluyor? aptal aptal entryler girmeye devam ediyorlar.simdi onlar farkli mi oldu? hayir tam tersine battikca batiyolar.yani farkli olcaz diye kendimizi kucuk dusurmiyelim derim.uludagsozluk su anda cok iyi gidiyor.uludagsozlugun sadece yapicagi tek sey var oda sozlugun kotu entrylerin gozukmesi yada istatistiklerdeki eksiklik ve hayvan ara gibi butonun olmamasi.
  ... hexagram
 8. 16.
  zaten onlardan farklıyız diyerek gerek görmediğim kampanya. ekşinin okuması her zaman zevkli olmuştur ama burda daha çok eğleniyorum. benim için fark budur.
  ... shyer
 9. 17.
  herkesin desteklemesi gereken kampanya..umarım basarılı olur
  ... ebra
 10. 18.
  cool man diyerek katılacağım kampanya.
  1 ... arabaciarabayatasget