bugün

buranın türkiye toprakları olduğunun insanlara hatırlatılması gereğiyle açılmış bir kampanyadır. britanyanın köpeği olmayanlar davetlidir.
sadece farklılaşma çabası değil ülke yararına bir kampanya olduğu hatırlatılan kampanya.
(bkz: green nin ismini yeşil yapalım kampanyası)
benimde destek verdiğim.cümle aleme bir şekilde duyurmamız gereken açılmasını doğru bulmadığımızı resmi olmayan açıklama ile açıkladıktan sonra yine bölye açtılarsa topluca çekeni falakaya çekip uyarmamız gereken davranış biçimi.
ingilizce başlık açanları britanya ve amerika köpeği olmakla suçlayan kampanya.
"ingilizce başlık nedir?" sorusunu sorduran kampanya adayı
zaten ekşiden pek bir farkı olmayan uludagsozluğun yazarlarının kendi kendine debelenmesi sonucu bulduğu süper fikir.evet ingilizce başlık girmeyin, ekşiye benzemeyin.hee tırnağı bile olamazsınız ya o oluşumun o apayrı bir konu tabi.
tüm benliğimle destek verdiğim girişim... "Türkçe giderse Türkiye de gider"
onların avantajına olacak kampanyadır, sözlükte kullanıcılar ne aramak istiyorlarsa bulabilmelidirler. Sonuçta "türkçe uludağ sözlük" yazmadığı sürece formata aykırı değildir.
aslında mantıklı görünen ama derinlere inildiğinde durumun hiç de öyle olmadığı gereksiz kampanya. eğer bu kampanyayı uygularsak;

1- hiçbir ing. sarkı yazılmayacak
2- hiçbir ing. nick alınmayacak
3- hiçbir ing kelime yazılmayacak (ki şu anda eksi sozluk en baba online ingilizce sözlüklere bile taş çıkarır. ben aradığım çoğu ingilizce kelimeyi ordan bulabiliyorum)
lisete uzaaaar gider..
ingilizce terimleri, ingilizce şarkı sözlerini, yabancı bir çok kavramı da bilgi olarak sözlükte bulundurmanın sözlüğün içeriğini arttıracağını, fakat asıl dikkat edilmesi gereken konunun türkçesi olan kelimelerin ingilizcelerini kullanarak dilimizi yabancılaştırmamak olduğunu düşünmek gerekir.

(bkz: cumle icine ingilizce katma takintisi)

yaratacağımız fark da dilimizi iyi kullanmak olmalıdır.
ingilizce bilmediğim halde kesinlikle desteklemediğim kampanya. ancak türkçe dışında başka dilde entry giren arkadaşlar yanlarına türkçe manalarını da yazarlarsa hepimiz bilgimizi arttırırız diyorum.
takintili kampanya... eksiden calmak kadar sorunlu ve obsesif bir harekettir, eksiden farkimiz olsun diye feryad etmek.
yasadigim yer hasebiyle, hayatinin her dakikasinda ingilizce ile ic ice olan bir insan olarak boyle bir kampanyayi mantikli bulmamakla kalmiyorum; arapca farsca fransizca italyanca almanca her turlu baslik acilsin, bildigimiz kadariyla anlatalim bilmediklerimizi ogrenelim derim.
Başlık Türkçe olsa da yazılanlara entry dediğimiz için baştan kaybedilen kampanya.
dilin vatan bütünlüğünü sağladığı düşünülürse vatanını milletini seven bütün yazarların destek vereceğini düşündüğüm kampanya.
(bkz: eksi den farkımız olsun ingilizce kullanıcı adı kullanmayalım)
(bkz: eksi den farkımız olsun tatlı olalım)*
(bkz: eksi den farkımız olsun acı olalım)*
gereksiz bir kampanya.boyle basliklarla,boyle kampanyalarla uludagsozlugu ezik gibi gostermek yanlis.eger bir farkimiz olcaksa daha fazla entry girerek,daha fazla caba gosterilerek olur.itusozluge baktigimizda onlar da turkceye ozen gosteriyolar.ozen gosteriyolarda ne oluyor? aptal aptal entryler girmeye devam ediyorlar.simdi onlar farkli mi oldu? hayir tam tersine battikca batiyolar.yani farkli olcaz diye kendimizi kucuk dusurmiyelim derim.uludagsozluk su anda cok iyi gidiyor.uludagsozlugun sadece yapicagi tek sey var oda sozlugun kotu entrylerin gozukmesi yada istatistiklerdeki eksiklik ve hayvan ara gibi butonun olmamasi.
zaten onlardan farklıyız diyerek gerek görmediğim kampanya. ekşinin okuması her zaman zevkli olmuştur ama burda daha çok eğleniyorum. benim için fark budur.
herkesin desteklemesi gereken kampanya..umarım basarılı olur
cool man diyerek katılacağım kampanya.
oha diye bagirabilecegimiz kampanya.kalitesizlikten soz ederken bizi daha kalitesiz kilacak mevzu.basliga acan arkadasada bu basligin ozru olarak ing. kursuna gitmesini ve gelismesini, kultur sahibi olmasini tavsiye ediyorum.
eksiden farkımız olsun diye değil de başka sebeplerle olsaydı mantıklı karşılanabilecek ama her halükarda katılmadığım kampanya.
5 ay önce açılmış ve muhtelemen 5 ay öncesinde kalmış bir başlık ve kampanyaya bugun entry girerek yeniden gündeme getirmek ne kadar doğru dediğim durum.
(#43096) zamanında söylemişim.
yapılırsa ekşiden farkımız olsun diye değil, türkçe adına yapılması gereken bir kampanya. ancak yabancı şarkı ve şarkıcıları, teknolojik terimleri, ingilizce rumuzları, orjinal film isimlerini sol çerçevede göremememiz anlamına gelir. bu da içeriği kısır döngüye sokar ki başlıklardan önce değiştirilmesi gereken sözlük tabirleri vardır. * yazılarımızda türkçe kullanmaya özen göstermek, kullanmayanları uyarmak, ingilizce başlık açmamaktan daha mantıklı ve yapıcı olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar