bugün

binali de istiyor. evet.
görsel
Siyaset bu kadar berbat işte.
Buna ben şahsen oy atmazdım asla.
3-5 milyon kürt oyu için nasılsa tayyipten nefret edenler öylede böylede bana oy verecek o zaman pkknın payandasına yanlamakta sorun yok diyen birinin talebidir. hesabı öyle hatalı yapıyorsun ki imamoğlu fark ettiğinde keşke diyeceksin. mansur yavaş ben aday olmayacağım dediği halde senide tayyoyuda katlıyor sen bu hatalara devam et bakalım.
attığı tweet üzerinden yaratılan algı çalışmasıdır. ulan gene imamoğlunu savunuyor olacağız ama neyse..

attığı tweet de adam diyor ki ; iyi parti genel başkanı meral akşener ve hdp eş başkanı pervin buldan başta olmak üzere siyasetteki tüm kadın siyasetçilerin ve meslektaşım olan "kadın belediye başkanlarının" kadınlar günü kutlu olsun. kadın belediye başkanları kimler ? 1 tanesi akp li 1 tanesi chp li yanlış hatırlamıyor isem 1 tanesi de gene hdp li. ama bu tweet den bizim müthiş seçmenlerimizin çıkardığı sonuç ; adam hdp oylarını istiyor adam hdp lileri övüyor.

bak siyaset tüm dünyada pis bir meslektir. siyasetçiler a parti b partisi c partisi fark etmeksizin yalan söylerler ve kendileri iktidara gelebilmek için 40 tane oyun yaparlar. ama bizim ülkemizde siyaset daha pis. vatandaşlar takım tutar gibi parti tutuyorlar. siyasetçilerden daha fazla pis algı oluşturuyorlar. şu tweeti atan misal akp den birisi olsa bu sefer chp liler aynı algıyı yaratmaya çalışırdı. aslında söylenen şey çok basit ama olayı orada ismi zikredilen iyi parti genel başkanı meral akşeneri veya akp li kadın belediye başkanını hiç işin içine katmadan direkt hdp ye yormak da sadece bu ülke insanından beklenecek şeyler.

bir de verecek cevapları yok ancak entry beğenmezler. yazın oğlum 2 kelimecik anlatın bizim gibi tane tane savunun kendi tezinizi şurada şunu yazmış ondan hdp lilerin oyunu istemiş diye. yok..
Sucukçu muhasebecisi teröristbaşı'ndan mektup getirterek ve de Osman Öcalan'ı televizyona çıkararak mhp'lilerin mi oyunu almaya çalışıyordu?
G.te g.t diyeceksek bak burada rte kimden oy istiyor.

görsel
Politikacılar her kesimin oyunu ister şunlar bana oy vermesin diyen politikacı gördünüz mü ben bir tane gördüm o da sağlam fark yedi ankarada.
hdplileri belediye tv ye mi çıkarmış ?
Osman Öcalanı TV ye çıkaranlar kimin oyu için yapmıştı bunu?
15 sene kürt yarrağı ye sonra imamoğlu lo lo lo.
Okuduğunu anlamayan, anlasa da fırsat bu fırsat deyip b*k atmayı marifet sayan güruhun kendince yorumlayıp, çamur attıkları tweettir.

Adam, kadınlar günü nezdinde, kadın parti başkanlarının ve meslektaşlarım dediği kadın belediye başkanlarını tebrik etmiş.

Meral Akşener deyince sorun yok, Pervin Buldan deyince mi sorun?!

Beğenelim ya da beğenmeyelim HDP mecliste bir parti mıdır?
Evet.
Pervin Buldan, parti başkanı mıdır? Evet.
Kadın mıdır? Evet.
Eeeee neyin tatavası yapılıyor alla'sen?!

imamoğlu, Meral Akşener' i tebrik ettiği gibi, kadın olması sebebiyle Pervin buldan' ı da tebrik etmiş, durum bu.

Hemen dolduruşa gelip rörörörö başlamayın, akıl ve izanı elden bırakmayın, oyuna gelmeyin!
normaldir kürt oyları olmasa ekrem şuan chp de çaycılık yapardı.
Ekrem imamoğlu iki kere TV'lere reklam verdi "Her şey çok güzel olacak." diye.
Sonuç: pkk sempatizanlarının oylarını istiyor. Değişik cidden çok değişik, bizim milletide hâla anlamıyorum bu adamı nasıl destekleyebiliyorlar.
Bak kanka her şey çok güzel oldu. Uçuyoruz.
(bkz: türkiye de muhalefet)
Ekrem imamoğlu “vuralım, yakalım, köklerini kurutalım” demediği için terörist oluyor.

Çok güzel kafalar ya...
--spoiler--
bir de verecek cevapları yok ancak entry beğenmezler. yazın oğlum 2 kelimecik anlatın bizim gibi tane tane savunun kendi tezinizi şurada şunu yazmış ondan hdp lilerin oyunu istemiş diye. yok..
--spoiler--
Her ne kadar eksi vermediysemde, bakış açısı olarak yanlış olduğunu düşündüğüm entry.
Hocam, gün, dünya kadınlar günü.
Yani dünya siyasetçi kadınlar yada dünya kadın belediye başkanları günü değil.

Memlekete yararlı bu kadar kadın varken, kalkıpta adının önünde hdp başkanı olan birini diğer kadınlardan öncelikli tutuyorsan, buna tesadüf yada saflık diyemezsin.
Bunun adı potansiyel oy alabileceği kitleyle flörtleşmedir.
Bunun adı benim kitabımda omurgasızlıktır.

Ama bunun yanında hep söylediğim şeyi tekrar söyleyeyim. Bunu eleştirecek en son kişi AKP lilerdir. Yedikleri onlarca, yüzlerce boktan utanıp özür dilemeden, başkasını suçlayacak kadar karaktersiz olmayın. Siz önce kendi yediğiniz bloklarla bir yüzleşin.
Bu adama hangi vatanseverler veya ülkücüler ne yüzle oy verecek çok merak ediyorum.
Akp'nin yıllar önce düştüğü hataların tekrarlanmasıdır. Akp iki kez bu hataya düşmüştü. Birincisinde çözüm süreci sonrası önceki seçime göre 2.5 milyondan fazla oy kaybedildi (bkz: 7 haziran 2015 milletvekili genel seçimleri).ikincisinde de başa baş geçecek bir seçimde yanlış bir hamle sonucu %10 farkla seçim kaybedildi. (bkz: osman öcalan ı trtye çıkarmak)Türk siyasetinde seçimi kürt oyların kazandıracağı gibi yanlış bir algı var.Ben tam tersine seçimi milliyetçi oyların kazandırdığını düşünüyorum. Bunu iyi partili seçmen ile chpnin arasının açılması durumunda seçimde rahatlıkla gözlemleyebiliriz.
TV ekranlarında PKK köpeğinin (köpeklerden özür dilerim. Asla köpeklere hakaret edilmek istenmemiştir) mektuplarını savunup okuyup, PKK köpeğinin röportajını yayınlayıp, PKK taraftarı olanlardan ve aynı zamanda eli kanlı teröristlerin halkın üzerinde etki korku yönlendirme propaganda yapmasına mı neden olmuş?

HDP seçmeni bu ülke vatandaşı değil mi?
Anayasal olarak akp MHP seçmeni ile aynı haklara sahip değil mi?
HDP tıpkı CHP MHP gibi bu ülkede anayasal bir hak kuruluş değil mi?

Sizler, bırakın anayasa ceza hukuku açısından suç işlemeyi, insanlık suçu işliyorsunuz.
Anayasal bir kurumu, bir kuruluşu, toplumun bir kesimine hangi düşünce ideoloji kimlik inanç coğrafya vs olursa olsun bu kadar ayrıştırıcı düşman suçlayıcı itham eylemlerde bulunamazsınız.

Asla HDP için oy atmamış ve atmayacak kişi (ben) biraz akıl biraz vicdan biraz etik değerleri varsa bu söylemlerin davranışların siyasi ideoloji bir eylem düşünce olmaktan çıkıp insanlık suçuna (anayasal haklarını bir kimlik düşünce inanç kimlik gerekçeleri ile engelleme) döndüğünü görür.

Konuyu daha da basit örneklemek gerekirse; akp MHP CHP iyi parti vs bu partililerden birisinin milletvekili bakanı başbakanı cumhurbaşkanı bir suç işlese (örn: rüşvet alsa, zimmetine para geçirse) bunun için tüm parti için hırsız diyebilir miyiz?
Bu partiye oy atanlar hepsi hırsız diyebilir miyiz?
Bu parti kapansın diyebilir miyiz?
Her türlü parti ve seçmen haklarını yok sayabilir miyiz?

Ve ileride bu söylem eylemleriniz için çok başınız ağrır.
Unutmayınız, dijital ortamda (internette) hiç birşey silinmiyor ve insanlığa karşı suçlarda zaman aşımı yok.
ama akp de öcalan mektubu okuttu, ama megri megri.
güncel Önemli Başlıklar