bugün

sözcü gazetesi yazarı necati doğru'nun dünkü yazısından bir kesit.

doğru, yazısında ak partili ibb'nin maaş şişirme mikrobuna yakalandığını, halkın bu duruma tepki gösterip hesaplarını kestiğini yazdıktan sonra, imamoğlu'nun da bu mikroptan kurtulamadığını belirtmiş yazısında.

yeni seçilenlerin bu mikroptan kaçınması gerekirken, daha kırkları çıkmadan bu mikrobu hortlattıklarını (demek ki mikrop bertaraf edilmiş daha önce) söylemiş ardından. ibb'nin yeni seçilmişleri, belediye şirketlerinin yönetim kurullarına atamalar yaparak maaşlarını yükseltme yolunu seçtikleri için.

ardından ise bu mikrobun bulaştığı isimleri tek tek sıralamış, atandıkları görevleri ile birlikte. iddiaya göre ise liste ve usulsüz atamalar şu şekilde imiş!

yavuz erkut

asıl görevi: ibb genel sekreteri. Belediye şirketi iGDAŞ’da Yönetim Kurulu Başkanı (müştereken) yapılmış. Maaş şişirilmiş.

ertan yıldız Asıl görevi: Genel Sekreter Yardımcısı.

Belediye şirketleri iMAR A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı (müştereken) SPOR iSTANBUL A.Ş.’de de Yönetim Kurulu Başkanı (müştereken) yapmış. Maaşı şişirilmiş. 3 maaş, 45 bin tl.

murat ongun Asıl görevi: Başkan danışmanı.

Belediye şirketi OTOBÜS A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı (müştereken) ve MEDYA A.Ş.’de yönetim kurulu başkanı yapılmış. Maaş şişirilmiş. yine 3 maaş, 45 bin tl.

yavuz saltık Asıl görevi: Özel Kalem Müdürü. Belediye şirketi iSTON A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı ve BOĞAZiÇi YÖNETiM A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı (müştereken) yapılmış. Maaş şişirilmiş. 3 maaş, 33 bin tl.

mehmet çakılcıoğlu Asıl görevi: Genel Sekreter Yardımcısı. Belediye şirketi iGDAŞ A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı (müştereken) ve iSVALT A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı (müştereken) yapılmış. Maaş şişirilmiş. 3 maaş, 38 bin tl.

tülün inal Asıl görevi: Boğaziçi imar Müdürü. Belediye şirketi GÜVENSU A.Ş.’ye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı yapılmış. Maaş şişirilmiş.

abdullah aydın Asıl görevi: Teftiş Kurulu Başkanı. Belediye şirketi iSPARK A.Ş.’ye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı atanmış. Maaşı şişirilmiş. 3 maaş, 38 bin tl.

eren sönmez Asıl görevi: iBB Hukuk Müşaviri. Belediye şirketi iSTAÇ’a Yönetim Kurulu Başkanı (müştereken) atanmış. Maaş şişirilmiş.

ardından ise, "liste uzun buraya sığdırmam mümkün değil" diyerek listeyi bitirmiş.

bir yandan akıl almaz zam furyası, diğer yandan çift maaş için usulsüz atamalar! sanırım, her şey bu şekilde çok güzel olacak, oluyor. neyse, tek bildiğim, söylemek istediğim; kim bu milletin, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyor, gasp ediyorsa allahından bulsun.

https://www.sozcu.com.tr/...-yapmayacaktiniz-5329359/
Bence gündemde tutularak bu haksızlığın giderilmesi lazım ekrem başkan seni biz seçtik biz indiririz akp’liler gibi yapacaksan seni niye seçtik ki?
sözün sahibi kendilerinden olunca dilleri götlerine kaçmış çapulcuların! n'oldu lan, cehebeli troller. gulyabani görmüş ayşen gruda gibi tutuldu diliniz?
yalnız dikkat ederseniz üç maaşı 38 binmiş.

yani 12,5 filan yapıyor bir aylık

aslında bu da çok. 12,5 ne öyle mv misin sen arkadaş.

ama tabi 7 bin 8 bin liraya da gelip çalışmaz, özel sektörde yerim hazır kardeşim 10k veriyorlar napiyim ibb yi derse 12,5 filan razı olur ancak.

kısaca maaşlar indirilmeli. 10 bin in üzerinde maaş alan olmasın hiç bir şekilde. başk yard. da dahil.