bugün

portakal sallıyor...
bunu ve ismailini hiç sevmedim.
bunlarda da " ver mehteri ver " erkan havası var.

neymiş it dediğini duymuş ama... rütük ceza verirmiş.....
yayınlayamazmış... mış mış da mışmış...
twitırdan yayınla o zaman. o mecra da ceza yok. yayınla... elini tutan mı var.

not: bunların elinde görüntü olsa birde püskül takıp yayınlarlar.
it demedim dedim vali basittir
ulan ekrem hadi şurdan hassiktir.
napayım ekrem tek yalancıyı
böylesini tut arkadan bas ittir.
Bak bak bak kim olsa sinirlenirmiş.

Bir insanın gerçek karakteri kaos, kriz, kargaşa durumlarında oraya çıkar.

Şunu anlatmaya çalışıyoruz; bu adam kendini gizliyor, kibar, merhametli, hoşgörülü falan değil.

Agresif, ağzı bozuk Trabzonlu bir mütait.

Unutmayalım medya patronlarını tehdit eden de bu kabadayı mütait.
agresif, ağzı bozuk trabzonlu olunca (ki bu adam kadar sinirlerini kontrol edebilen yok) tu kaka, agresif, ağzı bozuk gürcü olunca götünün kılıyık...
Tamam...
it dedi işte kıvırmayın.
Bu adama agresif, terbiyesiz denilen yerde RTE nin vatandaşlığı iptal edilip, o gün sınır dışı edilmesi lazım.
RTE kadar saygısızı, terbiyesizi, seviyesizi daha türkiye tarihine gelmemişken bu adamla bu kadar uğraşıp hata aramak ikiyüzlülükten başka birşey değil.
Kimi gözümüzde büyütmek elimizde patlıyor. Amma velinin bu patlamalar hep de bir şeyi kazanacağımız kesinleşmesi başladığı zamanlar oluyor.
Şarkıcıyı türkücüyü vip ten alıp seçilmiş belediye başkanını sırf birinin götünü yalamak için vipten bırakmayana ben it bile demem, ite hakaret olur.
ses analizcisi var ise ve net bir şekilde doğruluğu ortaya çıkarılır ise ne olursa olsun hatalı bir davranış olduğu kabullenilip özür dilenir. fakat hükümet yani devleti yöneten kişilerin bu yönde bir girişimi yok. keza erdoğan da bu konu hakkında ekranlara çıkıp bakın bunu dedi demiyor yada binali yıldırım da. eğer böyle bir şey söylenmiş olsa çoktan seçim malzemesi haline gelirdi. fakat sadece a haber vs oralarda haber oluyor o da orada bile arada bir. ki ne dediği net bir şekilde duyulmuyor bile.

fakat soma maden faciasinda o zaman başbakan olarak oraya giden erdoğan protesto edilip markete sığınırken kendi vatandaşına ' israil dölü' demiştir. bu net bir şekilde de duyulmuş ve görüntülenmiştir. fakat aktrolller nedense bu olayı hatırlamazlar. benim bu konudaki yorumum tam olarak objektif şekilde budur.

ek olarak; bu vip geçiş olayının benzerini erdoğan da zamanında yaşamış ve isyan etmişti. bakın ne kadar haklı bir serzeniş. fakat aynı gücü kendisi aldığında da kendisinin yaşadığı olayı yine bir ibb adayına yaşatıyor.
ite it göte göt denir diye bir atasözü vardı . o geldi aklıma.
Nelerle uğraşıyorsunuz ya diye isyan etmemek elde değil.
Binali böyle dedi, Erdoğan şöyle dedi, imamoğlu bunu dedi.
Kafası kesilen mahkûmun saçım bozulmasın kaygısında olması gibi bir durum.

Hangi partiden olursa olsun bir miting gösteri yüzünden kapatılan yol, sıkışık trafik, ya da hafif bir sürtme ile araçlarını yol ortasında bırakıp inip tartışan trafiği tıkayan insanlar, metro çıkışında yürüyen merdivenin arızalı olması yüzünden onca basamağı çıkmak zorunda kalmanız, yolu eşip öylece bırakan, sokağa gelişigüzel park eden vb gibi durumlarda hiç mi kızıp söylenip buna neden olan insanlara sinirlenip laf etmediniz?

Burada ahkâm kesen bazıları için "Ne kadar iki yüzlü ahlâksız insanlar var" diyeceğim de...
Dinime küfür eden bari müslüman olsa derler ya, işte böyle bir durum.