1. 1.
    Sağcı mı solcu mu, muhafazakar mı elitist Kemalist mi, samimi mi, milliyetçi mi, Kürtçü mü????

Kim bu adam diye sordurtan hadise.
    3 -7 ... 84parcayemektakimi
  2. 2.
    Adamın ne olduğu, görüşü belli. illa dile mi getirmeli şucuyum diye.
    1 ... bagabak
  3. 3.
    halkın adamıdır. gerisi kimseyi fazla ilgilendirmez...

ekrem başkan'ın kim olduğunu anlayamayan adam, daha kendisinin kim olduğunu bilmemektedir.

mesela 84parcayemektakımı adlı eleman...

az evvel profiline girdim. tia'nın küçüklüğü gibi maaşallah. biraz daha olgunlaşması lazım ama ileride güzel aktroll olur bundan...
    2 -3 ... rottweiler
  4. 4.
    Görünen o ki demokrat. Milletin değerlerine saygılı ama kullanmayan, adil, güzel bir insan.

Ayrıca ne meraklısınız herkesi etiketlemeye yahu...
    1 -3 ... kurmay albay
  5. 5.
    Chp li kesimin onların deyimi ile yeni tanrısı.
    ... desifreleyici
  6. 6.
    Milletin başkanı.
    Yeterli mi?
    Yeterli değilse buz koy.
    3 -2 ... istiklal yolu
  7. 7.
    apostrof yaramadı ayak takımına.
    ... intensivecare
  8. 8.
    Ben aktroll değilim, akpli bile değilim. Bana iftira atıp aktroll diyenler bana bir özür borçlu.

Tanım: ne olduğu tam anlaşılamayan birinin durumu.
    3 -7 ... 84parcayemektakimi
  9. 9.
    haldır küldür oyu verip seçimi kazandırdıktan sonra neden şimdi merak ediliyor olması.

ki seçim süreci boyunca kendisini yere göğe sığdıramayıp "her şey çok güzel olacak" naraları atan çoğu seçmen şimdilerde mor menekşe modunda.

-biz seni böyle bilmemiştik ekrem başgan!

eh, nasıl bilmiştin peki amına koyayım?

-böyle bilmemiştik işte, ne bileyim ben ya! ühü.

yahu madem bu adamın renginin ne olduğunu bilmiyordun, ne yarrak yemeye gidip oy kullandın o zaman?

-kem kere küm..

ha bak, iyi bak; işte bunlar hep kün fe yekûn. yani bir koyun sürüsünün kopyala yapıştır ideolojisi ya da muhafeletin yıllardır güttüğü çaresizliğin bi' çare avareliği. akabinde en çok susan siz olmalısınız şimdi ve en verimlisiden bir adet beyin nakli yaptırana kadar da açmamalısınız kendinize ait olmayan o ağzınızı.

şikayet etmeye hakkınız yok keza. ki oy kullanmak gibi kutsal bir hakkı, böylesine bir bilinçsizlik ile bir daha bok etmemeyi öğrenmelisiniz. çünkü ülkenin geleceğine ne yazık ki sizin gibi andavallar da yön verebiliyor ve akp gibi yolsuzluk abidesi bir partiyi 18 sene iktidarda tutabiliyor maalesef.

da ben sussam mı ne yapsam? 10. köydeyiz zaten, buradan da kovulmayalım durduk yere.

aman.
    4 -4 ... arazkhan
  10. 10.
    Geleceğin çağdaş ve yükselen türkiyesinin ilk cumhurbaşkanı, bir tanış istersen.
    Not: bu entry üstteki yazara yanıt amacı taşımamaktadır.
    6 -3 ... uzayli hatunn