bugün

maliyeti 15 kuruşu asla geçemeyecek bu nesne akıllara durgunluk veren bir kar oranıyla ortalama 15 tl ye alınabiliyor. bu da kar oranının bire yüz olduğu anlamına gelir ki böyle bir kar oranı cep telefonu firmaları tarafından bile elde edilemiyor. pratik türk zekasının bir ürünü müdür bu fiyata jelatin kakalamak yoksa özenti klasik gerizekalılığın bir sonucu mudur bilinmez bu fiyata bir allahın kulunun itiraz ettiğine şahit değilim.
cep telefonu firmaları boşuna kıçlarını yırtıp arge çalışmaları yapıyorlar onun yerine jelatin işine girselerdi cirolarını katlarlardı. yavrum yapmayın bu fiyata o ürünü almayın diyen bir tüketici hakları şeysi de yok ortalıkta.
bu gün bir yerde sordum 19 tl dedi ve burnundan kıl aldıracak gibi de değildi. nasıl oluyor bu böyle yavrum, maliyeti ne ki bunun dediysem de bu böyle deyip kestirip attı. çocuğum neyine güveniyosun da bu malı bu fiyattan satıyosun diye sorsam şimdi sana; bana üstün gerizekelılığınıza diye cevap vereceksin biliyorum. o yüzden sormuyorum. estafurullah dedi ama gözleri onaylıyordu dediklerimi. yo benimle aynı fikirde olduğunu biliyorum hadi kal sağlıcakla deyip ordan ayrıldım.