1. 1.
  bilgisayarın yaptığı işlemlerin sonuçlarını, CRT monitörler, LCD monitörler ya da projeksiyon cihazları üzerinden algılayabileceğimiz şekilde görüntülere dönüştüren bilgisayar parçası.
  2 -1 ... atipik
 2. 2.
  yanmasıyla ün salmış bilgisayar parçası
  1 ... cell-im
 3. 3.
  Diğer anlamıyla grafik yada video kartı. Bilgisayarın ürettiği grafik verilerini saklayan ve bunları ekrana yada monitöre sürekli gönderen takılabilir kart.
  ... snowman
 4. 4.
  nvidia ve ati nin sürekli rekabet içinde bulundukları donanım parçası
  ... tak tak rock rock
 5. 5.
  firmaların tüketicileri becerme kapısıdır.512 mb adı altında ekran kartları piyasaya surerler , millet de sazan gibi atlar.

  bilgisayarı televizyon gibi sanan kahramanımız mücahit bey bu ekran kartını alıp oh kar ettik der.onun icin ekran kartı nın diger ozellikleri yoktur , onemli degildir.
  2 ... nietzsche
 6. 6.
  hiç bir zaman yetmez. oyunlar her zaman daha fazlasını ister tıpkı kadınlar gibi.
  6 -1 ... thorium
 7. 7.
  bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken parçadır. bilhassa oyunlar için çok onemli yer tutar. laptoplarda değiştirilemezlerdir malesef ona göre alınız.
  1 ... mavibaron
 8. 8.
  gelişen bilgisayar teknolojisiyle artık bazı modellerinin anakarta benzediği bilgisayar parçası.**
  1 ... full metal
 9. 9.
  artık günümüzde anakart üzerinde agp yuvalarına yerleştirilen kartlardır.
  programlar, oyunlar vs. geliştikçe ekran kartının bellek kapasitesi ve hızı da bunla doğru orantılı olarak arttı/arttırıldı. dolayısıyla çokça ısınır, yanar oldular. artık üzerlerine fan da takılır oldu. e tabi fiyatları da artar oldu. yağni firmalar için çok süypır bi para kazanma fırsatı oldu. daha neler oldu da boş verin anlatmayım...
  2 ... dus pesinde dus pesime
 10. 10.
  pci, agp1 ve agp yuvalari tarihe karışırken yerini pci express slotları almıştır. görüntü birim sağlayıcı karttır, günümüzde 512 bite kadar yükselmiştir.
  ... viba