1. .
  haberler, maçlar vb. olaylarda olduğu gibi, ekonomi ve finans piyasalarına dair analizleri sözlükten takip etme olayıdır.

  efendim, benim ekonomi dendiğinde aklıma gelen şeyin "akşam nerde en ucuz yemek yerim" sorusu olmasından mütevellit, pek bu işlerden anlamazdım.

  yok efendim amerikada kriz varmış, piyasaya 700 milyar dolar salınacakmış, (oha lan 700 milyar doları sen bana ver sıfırdan ülke kurarım be. hey yavrum hey) bazıları ev alıp parasını vermemiş vs.

  şimdi bu olaylar eskiden olsa idi, ailesinden ve devletten aldığı az bir biktar para ile idame-i hayat eyleyen (diğer adıyla sörvayvıl)bendenize hiç etkisi olmayacağını düşüneceğimden sallamazdım.

  ancak ne zamanki şu sözlükte finans başlıklarına dikkat etmeye başladım, işler bir anda değişti.

  önce böyük başkan rte'nin "kriz gelsin vursun biz sıradan çamaşır suyuna para vermeyen bir milletiz bize bişey olmaz, zaten çevrecinin daniskası olduğum için problem değil" açıklamasına olan sarsılmaz inancım(!) yıkıldı.

  ardından piyasaya salınacak bu karşılıksız paranın uzun vadede yaratacağı etkilerin boyutunu gördüm. valla ne yalan söyleyeyim tırstım. (gerçi sonradan geri çekeceğiz diyorlar ama geri ödeme olmassa o daha kötü *)

  sonuç olarak sözlük bana ekonomi öğretti azıcık kıyısından da olsa.

  o değilde geçen gün bozulduğunda çok korktum sözlük.
  -1 ... cok kastim 29 karakter rumuza