bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    iyi olan ekonomik verileri kotu gibi gosterip, her ulkede yasanabilecek sikintilari sadece turkiye de varmis gibi gosterip umutsuzluk asilamaya calismaktir.
    2 -9 ... rosava
  2. 1.
    ekonomi iyi deyince iyi olmayacağından gerçekleşen durumdur. (bkz: hayallerde yaşıyor bazı arkadaşlar)
    benim cebime para girse, rahatça yaşamımı sürdürsem ekonomiyi mi kötülerim? yiğidi öldür hakkını ver demişler. cep boş ki gerçekleri söylüyorum!
    2 ... calcmatik
  3. 2.
    rosava da tam tersini yapıp şuurumuzu bükmüştür bilincimizi sikip atmıştır. teşekkürler kardeş.
    ironi mironi kayarım ben buna.
    4 -1 ... cahil profesor
  4. 3.
    götü batıya verilmiş , zenginin daha zengin fakirin daha fakir olduğu bir ekonomide , birilerinin oğlu amerikalarda okurken bizim çocuklarımızın 5 buçuk yaşında daha inşaası tamamlanmamış okullarda eğitim görmeye çalışması ve daha zibilyon tane durumla açıklama cürretine girdiğimiz ama haksız (!) olduğumuz aşılama halidir.

toplumsal düzen zengin muhafazakars wins şeklinde açıklanırken , loser olan ve fikirlerini başkalarının fikirlerine göre oluşturmayan bizler elbetteki kaybetmek konusunda haklıyız dostları. arz olunur.
    1 ... kosan biri yakalasin sunu
  5. 4.
    ekonomi kötüyken iyi beslemek fazla rosavacılık- pardon polyanacılık olmaz mıydı?
    1 ... baddin nabiyon baddin
  6. 5.
    bu gençlerimiz bir restoranda oturduklarında yemeklerden önce fiyatlara bakıyorlarsa; (ki bir çoğu öyle yapıyor) onlara ekonominin kötü ya da iyi olduğunu aşılamaya çalışmak gereksizdir, lakin durumun farkındadırlar zaten. hastalanmış bir kişiye aşı yapılmaz serum verilir bunu herkesler de bilir.
    (bkz: imalı konuşma sanatı)
    1 ... ouzo
  7. 6.
    ekonomi iyi deyip, bütçe açığını zamlarla vatandaşın cebine el uzatarak kapatmaya çalışan başarısız bir hükümetin ultra yalakası olan kişi iddiasıdır.
    ... shotwhisky
  8. 7.
    piyasada bulunmamış ticaretin şu an nasıl çıkmazda olduğunu bilmeyen evde oturup entry giren sağlıksız manevi nesil ürünü düşünce.

kalp gözü açık olmak bu olsa gerek ; bok içinde yaşansa da cennette yaşandığını düşünmek.
    1 ... smyrnai
  9. 8.
    benim bilinçli olarak bil fiil yaptığım şeydir. artık iyi olan şeyleri de kötülemekteyim. adaleti kendine çevirip esir alanlardan neyim eksik benim? benim de en az onlar kadar hıyarlık yapma hakkım var, haksızlık yapma hakkım var, yalan söyleme hakkım var. ben de artık bütün gerçekleri çarpıtmaya karar verdim. benim de hakkım.
    ... coremax
  10. 9.
    chp zihniyetidir. nereleriyle bakıyorlarsa artık bardağın hep boş tarafını görüyorlar.
    -1 ... anka4