bugün

eve sebzemi, meyvemi pazardan almayı seven tayfadanım.

noktalarım bellidir. her kalemi farklı tezgahtan alırım. az çok oradaki çocuklarla da sohbet ederim pandemi öncesi her noktada çaylarını içerdim. sohbet derinleşir, ekonomiye gelirdi ancak "dur bakalım allah büyük" der sohbeti bağlarlardı..

geçen hafta cuma günü pazar alanına girmemle birlikte çorap satan bir abla yanıma yanaştı. lütfen bir çorap alır mısın? eve yemeklik alacağım. sen al bana ne istersen ben sana çorap vereyim teklifinde bulundu. afalladım.

neyse buraları geçiyorum.

2.si ise limon satmaya çalışan bir amca bağırıyordu "evime 2 lokma yemek götüreceğim lütfen bir şeyler alır mısınız?" ikinci şoku yaşadım.

normal şartlarda çorap, yara bandı, limon ve benzeri ürünleri satan bir güruh olurdu ancak bunları ilk defa görüyordum.

koca amcayı öyle görmek ağrıma gitti.

akp'li ya da değil bilmiyorum. 35 yaşında biri olarak kendimce büyük insanların 2-3 torba yemeklik için o soğukta orada olması durumun vahimliğini gösteriyor.

ayrıca onlara torba uzatanlara da "hayır dilenci değilim ben lütfen çoraplardan alın" diyen teyzeyi de unutmayacağım.

burada 2 tane örnek verdim ama alışveirş yapanlardan bana da alır mısın diyenler azımsanmayacak kadar fazla.

çok zor. ve bunlar daha da iyi günlerimiz. bakalım bu cuma günü ne gibi bir manzara ile karşılaşacağım?
rte modern ekonomiye düşman birisi.

rte gidene kadar hiçbir şey asla iyi olmayacak.

her şey daha kötü olacak.

hayatta kalmak isteyen buna göre hazırlansın.
Bana göre, şu ortamda, iktidarı değiştirebilecek tek şey ekonomidir.
2 senedir sigaraya yapılmayan zam, ona buna ufak geçirmeler derken bu adamlar büyükşehir belediyelerini kaybettiler.

Şimdi millet evine ekmek götüremiyor, esnaf kan ağlıyor. Tabi bunda pandeminin de etkisi var ama sanıyor musunuz ki, pandemi sonrası fiyatlar düşecek, herkes güllük gülistanlık hayatına devam edecek?

Bu zamanlar da geçecek, benim merak ettiğim tarih bu devri ileride nasıl yazacak?
reyiz düşmanlığı yabmayın

ehonomi sübsüber

osssmanlı yola çıhmış geliyiiiii

reyiz ümmedin lideri, halifesi olaçah

tüm islam alemi biyad edeceh

şunların uğraştığı kıl düy işlere bah

yoh ev de domates badades yoğumuş

olum büyük resime bahın

ossssmanlı geliyeeee

hem lozanın da gizli matteleri var

reyiz düşmanlığının gereği yohh yaane.