bugün

2023 seçimlerinde sandıktan yapılacak seçimdir. malesef ak parti hükümeti dış politika ve iç yiyiciler olarak ikiye ayrılıyor. evet ülkede yolsuzluk aldı başını gitti. evet ülkede çok büyük sorunlar var. evet ülkede her şey çalınıyor. evet mafya eskiden olduğu gibi sokaklarda kol geziyor. işte bu dayanılmaz. ülkeden gitme isteğini bile geliyor insana. ama diğer taraf. işte diğer tarafta çok daha acı bir şey var. daha dün 22.03.2023 tarihinde Ahmet Türk Sayın öcalan'ın özgürlüğe kavuşma dönemidir dedi. sonra aklıma sözde kürdistan haritasını getiriyorum.

ama önce bir konuyu hatırlatmak istiyorum.
geçtiğimiz dönem çok acıklıydı çünkü 6 şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinde etkilenen illerimiz için hepimiz üzüldük değil mi ?
sırasıyla bu illeri sayıyorum.

Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis

peki tüm bu illerde ölen vatandaşlarımız için üzüldük değil mi ? evlerimizden eşyalarımızı azdan az çoktan çok paramızı zamanımızı bağış verdik. ve ekran başından izlerken de ağladık. elimizden geleni yaptık.

hükümete saydırdık. gitmedi dedik. bakmadı dedik. yapmadı dedik.
işte bu hükümetin gitmesi lazım diyoruz. evet gitsinler. asker sahaya inmedi.

bu hükümet gitsin gitsin ama bunların karşısındaki adamların istediklerini bakın.
Ahmet türk daha dün apo ya özgürlük diyor. seçilirlerse kürdistan da diyecekler. peki sözde kürdistan haritasında nereler var. soruyorum.

işte o ağladığımız o kızdığımız. o hükümeti eleştirdiğimiz depremden etkilenen illerin tamamı sözde kürdistan haritası içerisinde yer alıyor.

Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis ve daha bir çok il.

şimdi bu yöneticiler biz vatandaşları beceriksiz başarısız bir bir hükümetle ülkeyi bölmek isteyenler arasında bırakıyorlar.
muhalefetin deprem eleştirileri bana hiç samimi gelmiyor. hükümetin deprem çabaları da samimi gelmiyor.
bizi neyle sınıyorlar söyleyecek söz bulamıyorum.

alın bakın. işte resim burda.
o ağladığımız kardeşlerimiz dediğimiz yerlerdeki insanları depremde ölüme terkedenlerle elimizden kardeşlerimizi toprağımızı almak isteyenler arasındayız.
görsel
(bkz: algı operasyonu)

yakında ekonomik sıkıntı vs uzaylı istilası gibi versiyonları da çıkabilir. yeter ki ekonomik sıkıntı unutulsun. "ya, ya, tayyip erdoğan gitsin de ülkeyi marslılar mı ele geçirsin? hadi oylar yine reise madem!"
Fazla uçuk olmuş.

Maraş antep osmaniye benzer bir senaryoda devleti bile dinlemeyip bununla savaşacak şehirler.
%10 luk bir seçmen grubuna kimse türkitenin 3de 1ini vermez!!!
Kimse vermez.
ülkenin bölünmesi bence daha büyük bir sorundur. para elimizin kiri ama ülkemiz öyle değil. para mezara götürülmüyor.