bugün

insanı hayretlere sürüklemektedirler. bugün sırf bir cadde üstünde üç tane kuyumcu dükkanının kapandığını gördüm. züccaciyecileri, kebapçıları, giyim mağazalarını falan saymıyorum bile.

allah sonumuzu hayır etsin.
çekirge istilası da baş gösterdimi ey aciz muhalefet .

nereye kadar öldük bittik politikası .

çıkmışsın yenmiş çıkmışsın yenmiş .

ben çıktım beni de yenmiş o esna da içiyordum sonradan haberim oldu .
(bkz: kendim ettim kendim buldum)
dalgasız denizde herkes kaptan, gerçek tüccar böyle zamanlarda belli olur.

öngörülü, bu işin kurdu olan adamlar bırak batmayı zengin oldu. dünyadan haberi olmayan adam zaten bakkalı da batırır şu ortamda.

neredeyse %10 makas var alım-satımlarda, hala batabiliyorlarsa sorun kendilerindedir.
tipik aciz beceriksiz muhalefet poltikasını gösterir .

60 seneden beri aynı kafa aynı zihniyet aynı başarısızlık aynı rezillik ve kepazelik .

tutunmuşlar bir felaket tellalığına gidiyorlar .

sanki millet dağda yaşıyor anasını satayım .

bir tek muhalefette göz var kulak var sanıyorlar enayiler .

sandıklara konuşacaksınız sandıklara buralar da klavye ile olmaz o işler dicem ama tabi umut dünyası .

ancak bizim de umutlarımız hayallerimiz var ancak biz çok şükür gerçekleştirmeye başladık .

her ne kadar geç kalınmış olsa da .
batmalarına bile izin verilmeyen kuyumculardır. konkordato ilan edebilmişlerdir en fazla.
Bu tiamat neden böyle gerizekalı?
Hayır özellikle yapsa bu kadar gerizekalı olamaz bir insan.
Birilerine kanıp dolar bozduran TL ye geçen, sermaye olan parasını TL de tutan, altını satmayı seçen altın bozduran esnaf olduğu kesin.
Şu an enflasyon ile mücadele kapsamında ürünlerde indirime giden şirketler devletin Mart ayı itibarı ile vergilerde bir iyileştirme öteleme yapmazsa asıl iflas ve konkordato furyası o zaman başlayacak.
Hammadde Girdi maliyetleri, finansman maliyeti hakkında en ufak bir bilgisi olan insan üretim de olan şirketlerin ne halde olduğunu bilir.
Tabir-i caiz ise döviz de deprem yaşadık ve oluşacak tsunami işareti hastahaneler, devlete iş yapan müteahhit firmalar, gıda sektöründe bolca görüyoruz.
Ocak Şubat Mart ayında asıl dalga bizi vuracaktır.
O zaman konuşuruz; finans mı, kriz mi, psikolojik mi, yapısal bir sonuç mu?